اطلاع از چاله های خیابان با سیستم هشدار تایر مایکروسافت

به گزارش فروش برتر، شرکت مایکروسافت با همکاری شرکت تایرسازی بریجستون اقدام به ساخت یک سیستم نظارت بر شرایط تایرهای خودرو می نماید تا میزان آسیب به تایرها و زمان و مکان وقوع آن را به صورت زنده به راننده هشدار دهد.

اطلاع از چاله های خیابان با سیستم هشدار تایر مایکروسافت

از آنجا که سیستم های نظارت بر شرایط و تشخیص ایرادات خودرو و هشدارهای ایمنی در زمان واقعی(زنده) هوشمندتر می شوند، تقریبا چیزی نیست که خودروهای جدید نتوانند در حین کار به راننده از مسائل و ایرادات احتمالی و آنچه در زیر کاپوت اتفاق می افتد، بگویند.

با این حال تا به امروز یک چیز که احتیاج به مراقبت، نگهداری و تعمیر دارد، از زیر رادار نظارت دیجیتالی خودروها جا مانده و آن، تایرها است. در حالی که در حال حاضر سیستم هایی برای نظارت بر فشار باد تایرها و یادآوری سرویس منظم آنها وجود دارد، آسیب دیدن تایرها توسط این سیستم ها قابل تشخیص و آنالیز دقیق نیست. اکنون مایکروسافت و یکی از بزرگترین شرکت های سازنده تایر بنام به بریجستون(Bridgestone) راه حلی را برای موضوع ارائه داده اند.

سیستم نظارت بر آسیب دیدگی تایرها موسوم به TDMS به سیستم عامل متصل وسایل نقلیه مایکروسافت به نام MCVP متصل می گردد تا آسیب وارد شده به تایرها را در لحظه شناسایی کند و از الگوریتم هایی برای شناسایی رویدادهایی که روی سطح تایر تأثیر می گذارند، استفاده می نماید.

این سیستم از چهارچوب ابری و داده های حسگر سیستم MCVP حاصل از سخت افزارهای موجود که از پیش نصب شده اند، استفاده می نماید. بنابراین بدون احتیاج به افزودن هیچ کیت اضافی کار خواهد نمود.

این سیستم همچنین با شناسایی میزان آسیب وارده، محل وقوع آسیب در راستا را نیز شناسایی می نماید که چاله ها، موانع و سایر خطرات را به مسئولان راهداری و شهرداری اطلاع می دهد.

در آینده نیز این سیستم می تواند علاوه بر یاری به فناوری خودران خودروها، به آنها اجازه دهد اطلاعات مربوط به خطرات راستاهای اطراف را بین یکدیگر به اشتراک بگذارند.

این نوع از سیستم هشدار دهنده پیش از این نیز توسط شرکت های خودروسازی جگوار لندروور مطرح شده بود، اما این کوشش بریجستون و مایکروسافت اولین نمونه از تحقق آن است.

طبق گفته شرکت بریجستون، وارد شدن آسیب به تایرها عامل 30 درصد از کل تصادفات ناشی از نقص فنی خودرو است، بنابراین سیستم TDMS می تواند تأثیر قابل توجهی در ایمنی جاده ها داشته باشد. در واقع، یک مطالعه جدید تأیید می نماید که اگر فناوری های ایمنی بیشتری به طور استاندارد ساخته گردد، مرگ و میر در جاده ها به نصف کاهش می یابد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 862

به "اطلاع از چاله های خیابان با سیستم هشدار تایر مایکروسافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاع از چاله های خیابان با سیستم هشدار تایر مایکروسافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید