کنگره التهاب در سیستم عصبی فرصتی برای هم آمیزی تجربیات استادان با نوآوری های دانشجویان

به گزارش فروش برتر، دبیر سومین کنگره بین المللی التهاب در سیستم عصبی گفت: این کنگره با هدف تلفیق تجربیات بالینی و یافته های پایه در موضوع بیماری های مغز و اعصاب برگزار می گردد.

کنگره التهاب در سیستم عصبی فرصتی برای هم آمیزی تجربیات استادان با نوآوری های دانشجویان

به گزارش فروش برتر، دکتر محسن فروغی پور امروز در افتتاحیه کنگره که در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار گردید، اضافه نمود: همچنین این مجمع علمی، استادان با تجربه علوم اعصاب و دانشجویان رده های مختلف این رشته ها را گرد هم آورده و فرصتی فراهم می نماید که دانشجویان بتوانند از یافته ها و نتایج آخرین تحقیقات در زمینه درمان بیماری های مغز و اعصاب آگاه شوند و بر تجربیات دانشی خود بیفزایند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد ویژگی دیگر این کنگره را مشارکت دو دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه مونستر آلمان ذکر کرد و گفت: این بدان معناست که ما زبان تفاهم را بلدیم و و زمینه هایی داریم که با همه مراکز جهان تعامل علمی داشته باشیم.

وی اظهار امیدواری کرد که جهانی آینده، جهانی مهربان تر، ایمن تر از بیماری ها و زیباتر از نظر فکری و اجتماعی باشد که همه ابنای بشر بتوانند در آن از مواهب زندگی اجتماعی بهره مند شوند.

فروعی پور با بیان اینکه شرایط محیطی و زندگی صنعتی، عامل مهمی در گسترش بیماری های مغز و اعصاب است، گفت: در زمینه تشخیص و درمان بیماری های مغز و اعصاب در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به یافته های بسیار خوبی دست یافته ایم و امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم موضوع و مرجعیت علمی این منطقه از دانش را به دانشگاه علوم پزشکی ارائه کنیم.

دکتر فروغی پور در مورد هدف کنگره گفت: این کنگره با هدف کشف دلایل التهاب در سیستم عصبی در بیماری های مختلف مغز و تبادل اطلاعات علمی استادان مغز و اعصاب در این زمینه برگزار گردیده است.

وی اظهار کرد: در مورد چرایی این التهاب فقط می دانیم که سیستم دفاعی بدن، در قبال بعضی عوامل، واکنش التهابی نشان می دهد که این واکنش در همه بیماری های مغز و اعصاب روی می دهد و بیمار را دچار عوارض درد و تنش عصبی می نماید.

وی گفت: در شهرهایی که فعالیت های صنعتی بیشتری دارند، میزان بیماری های مغز و اعصاب بیشتر دیده می گردد و این نشان می دهد که زندگی صنعتی، یکی از عوامل ایجاد این بیماری ها است.

دکتر فروغی پور امواج را نیز یکی دیگر از عوامل ایجاد این بیماری ها ارزیابی کرد و گفت: البته هنوز در این مورد تحقیقاتی که نتایج قطعی و روشن ارائه دهد، انجام نشده؛ اما دانشمندان حوزه علوم اعصاب، انواع این امواج شامل امواج موبایل، پارازیت ها و سایر تشعشعات موجی را یکی از متهمان ایجاد این بیماری ها می دانند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه داروها و درمان این بیماری ها توضیح داد: داروهای ساخت ایران در این گروه از بیماری ها کیفیت بسیار بالایی دارد و ما به عنوان پزشکان این رشته، هیچ کمبودی در زمینه دارو یا کیفیت داروها نداریم.

وی اضافه نمود: اگر نمره پزشکی به داروهای امریکایی 100 باشد، داروهای ایرانی 95 تا 98 می گیرند و این فاصله کیفیتی آنقدر ناچیز است که از نظر پزشکان، قابل چشم پوشی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 20

به "کنگره التهاب در سیستم عصبی فرصتی برای هم آمیزی تجربیات استادان با نوآوری های دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره التهاب در سیستم عصبی فرصتی برای هم آمیزی تجربیات استادان با نوآوری های دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید