چرایی تاکید دولت افغانستان بر برگزاری انتخابات

به گزارش فروش برتر، نشریه آمریکایی نوشت که تاکید دولت افغانستان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بدلیل تقویت و تسلط مواضع پیش از گفت وگوهای بین الافغانی است.

چرایی تاکید دولت افغانستان بر برگزاری انتخابات

به گزارش دفتر منطقه ای فروش برتر، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در یک گفت وگوی تلویزیونی گفت که تعویق در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را قبول نخواهد کرد حتی اگر طالبان در آستانه اعلام آتش بس باشند.

وی اضافه کرد: طالبان بخشی از این کشور هستند اما نمی توانند سرنوشت این کشور را معین نمایند.

غنی در ادامه نیز توضیح داد که وظیفه اش به عنوان رئیس جمهور افغانستان حفظ نظام کنونی این کشور به هر قیمتی است.

تاکید رئیس جمهور افغانستان بر برگزاری انتخابات افغانستان در موعد مقرر در حالی است که کمیسیون انتخابات اعلام نموده بیش از 2000 مرکز رای دهی از مجموع 7 هزار و 400 مراکز معین شده به دلیل ناتوانی در تامین امنیت آن ها در روز انتخابات مسدود خواهد بود و طالبان نیز تهدید نموده است که مراکز و گردهمایی های انتخاباتی را هدف قرار می دهد.

به گزارش واشنگتن پست، بسیاری از کارشناسان غنی را متهم می نمایند که جاه طلبی های سیاسی خود را بر خواست قوی مردم برای برقراری صلح مقدم می داند.

از طرفی بعضی کارشناسان دیگر نیز می گویند رئیس جمهور افغانستان که از گفت وگوهای آمریکا و طالبان به حاشیه رانده شده در پی تسلط بر گفت وگوهای صلح است.

دستیاران غنی نیز می گویند که دولت باید از موضعی قوی وارد گفت وگو با طالبان گردد که فقط انتخابات می تواند آن را تامین کند.

دوره قانونی ریاست جمهوری غنی در ابتدای خرداد ماه امسال انتها یافت اما دادگاه عالی آن را تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تمدید کرد که با مخالفت های بسیاری روبرو شد.

نادر نادری مشاور ارشد غنی اظهار کرد که بقای نظام جمهوریت افغانستان در خطر قرار گرفته است و انتخابات و گفت وگوهای صلح نیز با یکدیگر در تضاد نیستند.

وی گفت که حتی برگزاری انتخابات با مشارکت پایین بهتر از عدم برگزاری آن است.

این در حالی است که بعضی منتقدان اشرف غنی را متهم می نمایند که از صلاحیت های ریاست جمهوری برای مقابله با رضایتی های عمومی حاصل از ناکامی دولتش برای تامین امنیت و ایجاد اشتغال و همچنین مهندسی انتخابات متهم می نمایند.

غنی نیز در حالی این اتهامات را تکذیب می نماید که تبلیغات گسترده از جمله تبلیغات تلویزیونی را شروع نموده و از رای دهندگان می خواهد تا دوباره به وی اعتماد نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 81

به "چرایی تاکید دولت افغانستان بر برگزاری انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرایی تاکید دولت افغانستان بر برگزاری انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید