پرداخت 6200 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی مددجویان

به گزارش فروش برتر، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در سال جاری 6200 میلیارد تومان در راستای اشتغال زایی و توانمندسازی افراد تحت پوشش کمیته امداد تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شود.

پرداخت 6200 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی مددجویان

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا احمدی، رئیس شورای عالی استان ها با مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دیدار و در راستای تعامل و همکاری دوجانبه در خصوص محرومیت زدایی در کشور مصاحبه کردند.

مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن تشکر از اینکه ریاست جدید شورای عالی استان ها نخستین دیدار خود را از مجموعه یادگار امام داشته است، گفت: کمیته امداد افرادی را تحت پوشش دارد که وظیفه خود می داند که به آن ها مادام العمر خدمات درمانی ارائه بدهد.

وی بیان داشت: 115 هزار نفر در سال 98 از تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) خارج شده و به خودکفایی رسیدند.

بختیاری یادآور شد: در سال جاری 6200 میلیارد تومان در راستای اشتغال زایی و توانمندسازی افراد تحت پوشش کمیته امداد تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تأکید کرد: کمیته امداد این آمادگی را دارد که با شورای عالی استان ها تفاهم نامه ای در جهت محرومیت زدایی به امضا برساند.

در این جلسه علیرضا احمدی، رئیس شورای عالی استان ها به جایگاه های شورا ها به عنوان رکن چهارم نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: متأسفانه ظرفیت های شورای عالی استان ها در کشور مغفول مانده است و باید از این جایگاه بر اساس قانون اساسی به درستی استفاده کرد.

وی ادامه داد: شورای عالی استان ها تنها نهادی است که بر اساس قانون می تواند از طریق دولت لایحه به مجلس ارائه کند و یا به صورت مستقیم به مجلس طرح ارسال نماید.

احمدی بیان داشت: شورای عالی استان ها به عنوان مجلس دوم کشور دارای ظرفیت هایی است که باید از آن به درستی استفاده شود.

رئیس شورای عالی استان ها توضیح داد: یکی از اقدامات شورای عالی استان ها به سرانجام رساندن طرح مدیریت یکپارچه شهری است و با این طرح به دنبال تسهیل امور مردم در سراسر کشور است تا دیگر مردم در بروکراسی اداری فعلی سرگردان نشوند.

وی با اشاره به اینکه 117 هزار نفر عضو شورای شهر و روستا هستند، توضیح داد: می توان با تعامل و همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) اقداماتی در جهت محرومیت زدایی در شهر و روستا های سراسر کشور انجام داد.

احمدی پیشنهاد کرد: تفاهم نامه ای برای محرومیت زدایی در کشور با کمیته امداد امام خمینی (ره) امضا شود.

وی گفت: یکی دیگر از درخواست های ما این است که مکاتبات نمایندگان شورای عالی استان ها با کمیته امداد در راستای حمایت از محرومان و مستضعفان به رسمیت شناخته شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 825

به "پرداخت 6200 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی مددجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت 6200 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی مددجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید