ویروس کرونای انگلیسی می تواند به گونه غالب در دنیا تبدیل گردد

به گزارش فروش برتر، رئیس برنامه نظارت ژنتیکی انگلیس پیش بینی نموده است که ویروس جهش یافته کرونا که برای اولین بار در کنت در جنوب شرق این کشور یافت شد، می تواند به گونه غالب این ویروس در دنیا تبدیل گردد.

ویروس کرونای انگلیسی می تواند به گونه غالب در دنیا تبدیل گردد

پروفسور شارون پیکاک می گوید: این گونه جدید ویروس، هم اکنون انگلیس را در بر گرفته و به احتمال زیاد دنیا را هم در بر خواهد گرفت.

گونه کنت (انگلیسی) ویروس کرونا تا حالا در بیش از 50 کشور دیده شده است.

این ویروس جهش یافته کرونا اولین بار در سپتامبر سال 2020 در جنوب شرقی انگلیس شناسایی شد و شیوع سریع آن در ماه های بعدی باعث شد این کشور محدودیت های تازه ای را اعمال کند.

پروفسور پیکاک، مدیر اجرایی کنسرسیوم ژنومیک کووید-19 انگلیس، گفت: آنچه در حال حاضر واقعا ما را تحت تاثیر قرار داده، سرعت انتقال این نوع از ویروس کرونا است.

او گفت: وقتی ما این ویروس را کاملا تحت کنترل بگیریم و یا این که این ویروس خود را طوری جهش دهد که باعث بیماری شدید نشود آن وقت می توانیم دیگر نگران آن نباشیم. اما من فکر می کنم که کار بر روی آن حداقل تا 10 سال دیگر هم طول می کشد.

همچنین واکسن های فعلی برای مقابله با نمونه های قبلی ویروس کرونا طراحی شده اند اما دانشمندان معتقدند که این واکسن ها هنوز هم می توانند علیه نمونه های تازه ویروس کرونا عمل کند اگر چه ممکن است عملکردشان کاملا مانند تاثیرشان در غلبه بر ویروس های اولیه کرونا نباشند.

به گزارش بی بی سی، بریتانیا با بیش از 3 میلیون و 998 هزار مبتلا، رتبه پنجم موارد ابتلا در میان کشورهای دنیا را دارد که از این تعداد، بیش از 115 هزار نفر تا به امروز جان خود را از دست داده اند.

منبع: همگردی
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1263

به "ویروس کرونای انگلیسی می تواند به گونه غالب در دنیا تبدیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونای انگلیسی می تواند به گونه غالب در دنیا تبدیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید