واکنش جو بایدن به شکست حزب کارگر در انتخابات انگلیس

به گزارش فروش برتر، یکی از رقبای انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا گفت حزب دموکرات باید از شکست حزب کارگر انگلیس در انتخابات اخیر به خاطر مطرح کردن برنامه های مالی سنگین، درس بگیرند تا مغلوب نشوند.

واکنش جو بایدن به شکست حزب کارگر در انتخابات انگلیس

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل فروش برتر، جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات سال آینده آمریکا آدینه شب به هم حزبی هایش هشدار داد نباید به سمت چپ گرایی افراطی حرکت نمایند.

به نوشته روزنامه گاردین، بایدن در کمپینی انتخاباتی در سان فرانسیسکو گفت: ببینید زمانی که حزب کارگر خیلی خیلی به سمت چپ [گرایی] حرکت می نماید چه بر سرش می آید و حزب کارگر ایده هایی را بیان کرد که نمی توانستند سریعاً در منطق بگنجند.

بایدن اضافه کرد: می بینید که مردم می گویند، خدای من، بوریس جانسون (برنده انتخابات انگلیس) که هم از نظر فیزیکی و هم احساسی، کپی شده رئیس جمهور (دونالد ترامپ) است، قادر به بردن [انتخابات] است.

گاردین نوشت، دیدگاه بایدن به عنوان بنیان گذار شورای رهبری دموکراتیک در آمریکا و کسی که در سال 1990 بیل کلینتون را برای رهبری این حزب برگزید، از هر لحاظ قابل تأیید است.

بایدن همچنین در این سخنرانی گفت: به نظر من درسی که باید از بریتانیای بزرگ گرفت این است که اگر زیادی به سمت چپ بروید مردم اشتیاقی به حمایت از شما در این راستا نخواهند داشت.

بایدن در ادامه توضیح داد: آنچه مهم است این است که دموکرات ها مطمئن شوند این انتخابات [2020] یک همه پرسی بر سر ترامپ است. او باید شکست بخورد.

علاوه بر بایدن، مایکل بلومبرگ که دیرتر از سایر دموکرات ها به رقابت های انتخاباتی پیوسته است نیز پیروزی جانسون را هشداری روشن برای دموکرات هایی دانست که امیدوارند بتوانند ترامپ را شکست دهند.

جان دیلینی نماینده دموکرات سابق مجلس نمایندگان آمریکا نیز پیروزی جانسون را ندای بیدارباش برای حزبش بیان کرد. او گفت: جانسون اثبات کرد که جریان اصلی رأی دهندگان، فقط به این دلیل که طرف دار رهبر حزب محافظه کار نیستند، به طرح های مالی سنگین که موجب تحول اساسی می گردد استقبال نمی نمایند.

رند پال نماینده جمهوری خواه ایالت کنتاکی در مجلس سنای آمریکا نیز در این باره در پیامی توئیتری به نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا درباره ضدیت و مخالفت افکار عمومی این کشور با افکار چپ گرایانه و سوسیالیستی آنها هشدار داد و نوشت: برنی (سندرز) مراقب باش. حتی بریتانیا هم دارد سوسیالیست را رد می نماید.

بعضی نامزدهای دموکرات نظیر الیزابت وارن طرح های مالی بزرگی نظیر اقتصاد بر ثروت را مطرح نموده اند. برنامه ای که گفته ترامپ، سرمایه داران را ظرف 15 دقیقه به خاک سیاه خواهد نشاند.

انتخابات مجلس بریتانیا روز پنجشنبه برگزار و نتایج آن صبح آدینه اعلام شد. بر اساس نتایج این انتخابات، حزب محافظه کار به رهبری جانسون توانست اکثریت شنماینده خود را به کثریتی قاطع تبدیل کند.

فرایند رأی گیری در این انتخابات بریتانیا در چهار منطقه اصلی انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی انجام شد. این اولین انتخابات سراسری در انگلیس بود که به دلیل ناتوانی جانسون در تصویب طرح برگزیت و خروج از اتحادیه اروپا در تاریخ مقرر آن (31 اکتبر - 9 آبان)، در آخرین ماه سال میلادی (دسامبر) برگزار گردید که طی چند دهه اخیر تاریخ این کشور بی سابقه بود.

در این انتخابات حزب محافظه کار 365 کرسی، حزب کارگر 203 کرسی، حزب ملی اسکاتلند 48 کرسی و حزب لیبرال دموکرات 11 کرسی را تصاحب کردند.

این پیروزی قاطع غیرمنتظره، بهترین نتیجه برای حزب محافظه کار از زمان پیروزی مارگارت تاچر در سال 1987 محسوب می گردد. جانسون پیشتر در مراسم رونمایی از برنامه حزب محافظه کار برای دولت بعدی، وعده داده بود در صورت پیروزی در انتخابات، انگلیس روز 31 ژانویه (11 بهمن) اتحادیه اروپا را ترک خواهد نمود.

جانسون روز آدینه و پس از پیروز شدن در انتخابات سراسری این کشور، پس از بازگشت به در دفتر نخست وزیری در خیابان داونینگ گفت، انگلیس نیازمند شراکت جدید با اتحادیه اروپا است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 370

به "واکنش جو بایدن به شکست حزب کارگر در انتخابات انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش جو بایدن به شکست حزب کارگر در انتخابات انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید