واکسیناسیون 18 تا 75 ساله ها در فاز سوم مطالعات واکسن کووایران

به گزارش فروش برتر، مدیر گروه مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا جزئیات مطالعات بالینی فاز دو و سه واکسن کووایران برکت را گفت و گفت: در فاز سه اجازه خواهیم داشت که تزریق واکسن را روی جمعیت 18 تا 75 سال انجام دهیم.

واکسیناسیون 18 تا 75 ساله ها در فاز سوم مطالعات واکسن کووایران

دکتر حامد حسینی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اتمام فاز یک مطالعات بالینی و تلفیق فاز دو و سه مطالعات بالینی واکسن کووایران برکت گفت: فاز یک تمام شده و آماده ورود به فازهای بعدی هستیم. پروتکل تلفیقی فاز دو و سه را به سازمان غذا و دارو فرستاده ایم. 14 اسفند آخرین نمونه خون از داوطلبان گرفته و گزارش نهایی فاز یک ارائه می گردد.

وی اضافه کرد: در فاز دو کار را بر روی 400 داوطلب دیگر ادامه می دهیم و اگر قانع نماینده باشد وارد فاز سه می شویم که 20 هزار نفر هستند.

مدیر گروه مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا در پاسخ به پرسشی مبنی بر مشخصات داوطلبانی که در فاز دو و سه، واکسن تزریق خواهند کرد گفت: ما فاز یک یعنی تست روی گروه سنی 18 تا 50 سال را انجام دادیم. در فاز دو همچنان 18 تا 50 ساله ها هستند به صورت موازی جمعیت 50 تا 75 سال را وارد تست می کنیم و فاز یک و دو را با هم بر روی آنها انجام می دهیم.

حسینی ادامه داد: در یک نقطه طلاقی در فاز سه اینها به هم می رسند و در فاز سه اجازه خواهیم داشت که تزریق واکسن را روی جمعیت 18 تا 75 سال انجام دهیم.

مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کرونا ستاد اجرایی فرمان حضرت امام درباره مطالعات واکسن روی گروه زیر 18 سال نیز گفت: به آن مرحله موفقیت آمیز که برسیم و جمعیت بزرگی واکسینه شوند به فکر زیر 18 سال و گروه های پرخطر دیگر هم هستیم که به صورت مطالعات کوچک به این مجموعه مطالعات اضافه می کنیم. باید گروه های خاص از جمله زیر 18 سال را اضافه کنیم اما واقعیت این است که در قوانین کشورها، رگولاتوری و فراوری واکسن قدم به قدم است، یعنی باید این مرحله را بگذرانیم و سپس به آن مرحله نیز قدم بگذاریم.

وی درباره اینکه آیا بعد از تزریق واکسن پروتکل ها باید همچنان رعایت شوند؟ اظهار کرد: این پیشنهاد را دادیم و خواهش کردیم همگی تا زمانی که اپیدمی به معنای واقعی کلمه کنترل گردد حتی بعد از تزریق واکسن هم ماسک می زنیم و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت می کنیم، اما با یاری واکسن شرایط را قابل تحمل تر می کنیم. امیدواریم همه رعایت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1323

به "واکسیناسیون 18 تا 75 ساله ها در فاز سوم مطالعات واکسن کووایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون 18 تا 75 ساله ها در فاز سوم مطالعات واکسن کووایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید