محصولات دانش بنیان گواهی استاندارد دریافت می نمایند

به گزارش فروش برتر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، دفتر نوآوری و کسب و کار نوین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با توجه به حضور میدانی در زیست بوم های مختلف دانش بنیان کشور بر ضرورت توسعه نظام کیفی­ سازی محصولات و اقتصاد دانش ­بنیان تاکید دارد.

محصولات دانش بنیان گواهی استاندارد دریافت می نمایند

یکی از محورهای این توسعه کیفی، قرار دادن محصولات دانش بنیان زیر چتر یک نظام استاندارد سازی واحد است. استاندارد بودن محصولات دانش بنیان و تدوین سازوکارهای خاص اعطای گواهی استاندارد به این محصولات می تواند گام مهمی در باز شدن درهای بازار مصرف به روی این کالاهای فناورانه باشد.

این مسئله باعث خواهد شد که روند تجاری سازی و فروش بیشتر کالاهای ایران ساخت و دانش بنیان تسریع گردد.

بر این اساس مرحله دوم اجرایی سازی نظام استانداردسازی محصولات دانش ­بنیان با دستور کار پوشش حداقل 12 استان کشور شروع به کار کرد.

این رخداد با حضور مدیر کل دفتر نوآوری و کسب و کار نوین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیر کل دفتر ارزیابی کیفیت کالا و خدمات سازمان ملی استاندارد، مسئولان پارک علم و فناوری استان، اداره کل استاندارد استان و شرکت ­های بازرسی در محل پارک علم و فناوری استان قم برگزار گردید.

گواهی­نامه انطباق بر مبنای انطباق مشخصه ­های عملکردی محصول مورد نظر براساس یک استاندارد ملی، بین ­المللی، منطقه ­ای و جامعه­ ای و یا کارخانه ­ای به یک محصول دانش­ بنیان اعطا خواهد شد و گواهی­نامه محصول با انطباق ویژگی ­های مورد نظر بر مبنای خوداظهاری با عملکرد محصول در صورت عدم وجود استاندارد ملی و بین ­المللی صادر می ­گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 307

به "محصولات دانش بنیان گواهی استاندارد دریافت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محصولات دانش بنیان گواهی استاندارد دریافت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید