قطع اینترنت دهلی نو در واکنش به اعتراضات مردمی

به گزارش فروش برتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از آسین ایج، ناآرامی های روز پنج شنبه در دهلی نو پایتخت هند در اعتراض به تصویب قانونی برای تسهیل اعطای تابعیت به مهاجران غیرقانونی غیرمسلمان و رویه تبعیض آمیز دولت هند در این زمینه بر علیه مسلمانان اتفاق افتاده است.

قطع اینترنت دهلی نو در واکنش به اعتراضات مردمی

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

دولت هند در واکنش به این اعتراض ها به اپراتورهای تلفن همراه دستور داد تا دسترسی به خدمات اینترنت و پیامک را در بخشی هایی از دهلی نو که شاهد اعتراضات گسترده است، مسدود نمایند.

قطع اینترنت و خدمات پیامک توسط اپراتورهای وودافون هند و بهاری ایرتل از صبح روز پنج شنبه به وقت محلی شروع شد و تا عصر همان روز ادامه یافت.

منابع خبری محلی می گویند شدت اعتراض ها در بخشی از دهلی نو تا بدان حد بوده که اپراتورهای تلفن همراه حتی ارتباطات صوتی را نیز به وسیله تلفن های همراه ناممکن نموده اند. دولت هند علت این اقدام را بهره گیری معترضان از شبکه های اجتماعی برای هماهنگی اقدامات خود دانسته است. اینستاگرام و تیک تاک از جمله شبکه های اجتماعی محبوب در هند در میان جوانان هستند.

این اقدام دولت هند با انتقاد بسیاری از وکلا، سیاستمداران، سازمان ها و نهادهای حقوق بشری و نیز سازمان های غیردولتی حقوق مسلمانان در هند روبرو شده است. این گروه ها عملکرد دولت هند در این زمینه را علیه آزادی های مصرح در قانون اساسی این کشور دانسته اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 388

به "قطع اینترنت دهلی نو در واکنش به اعتراضات مردمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطع اینترنت دهلی نو در واکنش به اعتراضات مردمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید