فیسبوک پست های کمپین ترامپ را حذف کرد

به گزارش فروش برتر، فیسبوک پست ها و تبلیغاتی که توسط کمپین ترامپ در این شبکه اجتماعی منتشر شده بودند را به علت نقص سیاست نفرت سازمان یافته، حذف کرد.

فیسبوک پست های کمپین ترامپ را حذف کرد

در این تبلیغات یک مثلث وارونه قرمز رنگ به همراه متنی که از کاربران فیسبوک درخواست می شود دادخواستی را علیه آنتیفا امضا کنند، نشان داده می شود. مثلث قرمز وارونه، سمبلی است که نازی ها برای شناسایی زندانیان سیاسی استفاده می کردند. آنتیفا یک جنبش ضد فاشیستی در ایالات متحده آمریکا است که ترامپ و دادستان کل، ویلیام بار آن را یکی از دلایل و تحریک کننده اعتراضات اخیر در این کشور می دانند، البته مدارک کمی در این زمینه وجود دارد.

با وجود چنین اظهارنظری، سخنگوی فیسبوک اعلام کرده:

سیاست ما استفاده از نماد گروه مورد تنفر ممنوعه برای شناسایی زندانیان سیاسی، بدون متنی که سمبل را محکوم یا به چالش بکشد، ممنوع کرده است.

این نماد در تبلیغات فیسبوکی در صفحات متعلق به رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ و معاون اول وی، مایک پنس وجود داشته است. علاوه بر این صفحات، این تبلیغات و پست ها در صفحه تیم ترامپ نیز به نمایش گذاشته شده بودند.

رئیس اتحادیه ضد افترا (ADL)، جاناتان گرینبلت در بیانیه ای اعلام کرده که فرقی نمی کند از معنی و تاریخچه این سمبل اطلاعات داشته باشید یا خیر، استفاده از آن توسط کمپین ترامپ برای حمله به مخالفانش توهین آمیز و بسیار نگران کننده است. سخنگوی کمپین ترامپ نسبت به وجود این سمبل از خود واکنش نشان داده و در ایمیلی اعلام کرده:

مثلث وارونه قرمز رنگ نماد مورد استفاده توسط آنتیفا است، بنابراین در تبلیغ مربوط به این جنبش وجود داشته است.

بنابر گفته سخنگوی ADL، ایموجی شبیه به این نماد در فیسبوک استفاده می شود، بنابراین شاید در کنار تبلیغات، این ایموجی نیز مورد هدف قرار بگیرد. علاوه بر این موضوع، گرینبلت اعلام کرده این نماد توسط افراط گرایان و گروه های معتقد به برتری سفیدپوستان در ایالات متحده آمریکا استفاده می شود، البته سخنگوی اتحادیه ضد افترا به استفاده محدود از این نماد توسط برخی اعضای آنتیفا نیز اشاره کرده است.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 851

به "فیسبوک پست های کمپین ترامپ را حذف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیسبوک پست های کمپین ترامپ را حذف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید