فتح الفتوح ارتش سوریه در شمال حماه، مثلث مرگ به تاریخ پیوست

به گزارش فروش برتر به نقل از اسپوتنیک، نیروهای ارتش سوریه در ادامه پیشروهای خود در حومه شمالی حماه پیروز به تسلط بر شهر اللطامنه شدند.

فتح الفتوح ارتش سوریه در شمال حماه، مثلث مرگ به تاریخ پیوست

به این ترتیب ارتش سوریه با تسلط بر اللطامنه بر آنچه مثلث مرگ نامیده می شد و منبع حملات راکتی و تک تیراندازان جبهه النصره بود که هزاران غیرنظامی را در شهرک ها و روستاهای امن واقع تحت سیطره ارتش سوریه کشت و بعضی دیگر را زخمی کرد، انتها داد.

منابع نظامی سوری اعلام نمودند که نیروهای ارتش سوریه در حال حاضر مشغول پاکسازی مناطق کفرزیتا، اللطامنه، لطمین و تل فاس در حومه شمالی حماه هستند و اقدام به مین زدایی و نابودی مواد منفجره ای که تروریستها برجای گذاشته اند، می نمایند.

با فتح شهر راهبردی خان شیخون در جنوب ادلب، مناطق کفرزیتا، اللطامنه، لطمین و تل فاس به مثابه سقوط نموده از حیث نظامی محسوب می شدند و امروز ارتش سوریه ضربه نهایی را بر تروریستها وارد کرد و کفرزیتا، لطمین و اللطامنه را از لوث تروریستها آزاد کرد.

شهرک لطمین در 5 کیلومتری شهر مورک که پست دیده بانی ترکیه در آن واقع شده است، واقع شده است. شهر کفرزیتا و شهرک لطمین بر جاده مواصلاتی میان کفرنبوده و مورک واقع شده اند و معروف هستند که فقط در روی زمین به یکدیگر ارتباط ندارند بلکه شبکه پیچیده ای از تونلها که گروههای تروریستی طی سالیان حفر نموده اند، در زیر زمین وجود دارد.

همزمان بعضی منابع اعلام نمودند که ارتش سوریه پست دیده بانی ترکیه در اطراف مورک در حومه شمالی حماه را پس از تسلط بر مناطق اطراف آن به محاصره درآورده است.

این منابع بیان کردند: ارتش سوریه پس از تسلط بر روستاهای و شهرک های البویضه، معرکبه، اللحایا در حومه شمالی حماه این پست دیده بانی ترکیه را به محاصره درآورده است.

همزمان گروه موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام نمود که ارتش سوریه بر کفرزیتا، اللطامنه، الصیاد، البویضه، معرکبه، لطمین، لحایا و بعضی تپه های در حومه شمالی حماه مسلط شده است و این برای اولین بار از سال 2012 این مناطق به کنترل ارتش سوریه درآمده است.

بر اساس آخرین اخبار واصله از منابع خبری؛ شهر مورک و اطراف آن در حومه حماه نیز به دست ارتش سوریه فتح شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 156

به "فتح الفتوح ارتش سوریه در شمال حماه، مثلث مرگ به تاریخ پیوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتح الفتوح ارتش سوریه در شمال حماه، مثلث مرگ به تاریخ پیوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید