غریب آبادی: امکان برگزاری نشست برجام در نیویورک وجود دارد

به گزارش فروش برتر، نماینده دائم ایران در وین از احتمال برگزاری نشست توافق هسته ای در سطح وزرای خارجه در حاشیه برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک اطلاع داد.

غریب آبادی: امکان برگزاری نشست برجام در نیویورک وجود دارد

به گزارش خبرگزاری فروش برتر، کاظم غریب آبادی در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک که روز شنبه منتشر شد، گفت: وزیر ما تازه به نیویورک رفته است؛ وزرای امور خارجه در آنجا حضور دارند و امکان ملاقات، بسیار زیاد است؛ بنابر این باید صبر کرد و ببینیم که در نیویورک چه اتفاقی خواهد افتاد.

پیش از این نیز محمودجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که در شهر نیویورک بسر می برد، گفت: نشست وزرای خارجه توافق هسته ای (برجام) در شهر نیویورک در 25 سپتامبر (سوم مهرماه) برگزار می گردد.

ظریف در بدو ورود به شهر نیویورک در جمع فروش برتر درباره احتمال حضور آمریکا در کمیسیون مشترک برجام، گفت: تا کنون چنین مسأله ای پیشنهاد نشده است اما برای حضور ایالات متحده در این کمیسیون چه به صورت مهمان و چه به صورت عضو، سرانجام دادن به جنگ مالی علیه ایران لازم است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: هنوز در این زمینه پیشنهادی به ما داده نشده است؛ کاملاً تعیین نموده ایم که میز مذاکره هست و آمریکایی ها بودند که آن را ترک کردند.

ظریف با تأکید بر اینکه شرایط بازگشت به میز مذاکره تعیین است، ادامه داد: میز مذاکره مربوط به اعضای برجام یا کسانی است که تعهداتشان را در برجام اجرا می نمایند.

وی اضافه کرد: آمریکایی ها نمی توانند همزمان تروریسم مالی یا به قول آقای ترامپ جنگ مالی علیه ایران را ادامه بدهند و فشار حداکثری را دنبال نمایند و در عین حال بخواهند پشت میز مذاکره قرار گیرند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، توضیح داد: پیوستن آمریکا به 1+4 چه به عنوان 1+5 چه به عنوان میهمان، مستلزم سرانجام دادن به جنگ مالی علیه ایران است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 189

به "غریب آبادی: امکان برگزاری نشست برجام در نیویورک وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غریب آبادی: امکان برگزاری نشست برجام در نیویورک وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید