عراقچی: آمریکا نشان داد طرف قابل اعتمادی برای تبادل نظر نیست

به گزارش فروش برتر، معاون سیاسی وزیر خارجه ایران گفت: آمریکا هم در خروج از برجام و هم در مذاکره با کره شمالی نشان داد که طرف قابل اعتمادی برای تبادل نظر نیست.

عراقچی: آمریکا نشان داد طرف قابل اعتمادی برای تبادل نظر نیست

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، در دیدار هیات پارلمانی کره شمالی به ریاست پاک چول مین نائب رئیس مجمع خلق کره و رئیس گروه دوستی پارلمانی دو کشور با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان، توسعه و تعمیق همکاری های دو کشور در عرصه های پارلمانی، سیاسی، مالی و بین المللی مورد گفتگو و گفتگو نهاده شد.

طرف کره ای در این دیدار سفر هیات گروه دوستی پارلمانی جمهوری دموکراتیک خلق کره به تهران را فرصت مغتنمی برای توسعه روابط برشمرده و از موفقیت های دولت و مردم ایران در مقابله با تحریم های آمریکا ابراز خوشحالی و گفت: دو کشور همیشه از روابط خوب و محبت آمیز ای در عرصه های مختلف برخوردار بوده و خواهند بود.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان نیز ضمن تبریک انتخاب مجدد کیم جونگ اون به عنوان رییس کمیسیون دولتی جمهوری خلق کره گفت: مهمترین ابزار آمریکا علیه کشور های مستقلی چون ایران و کره شمالی استفاده از تحریم های مالی است ولی با این حال در طول چند دهه گذشته نتوانسته است خللی در اراده دو کشور به وجود آورد.

عراقچی خاطر نشان کرد: آمریکا هم در خروج از برجام و هم در مذاکره با کره شمالی نشان داد که طرف قابل اعتمادی برای گفتگو نیست. دولت آمریکا در اقدامی غیر معمول در نظام بین الملل، ظریف وزیر امور خارجه ایران را که در سطح بین المللی از مقبولیت فراوانی برخوردار است مورد تحریم قرار داده و از سوی دیگر شعار مذاکره سر می دهد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه آمادگی و تمایل جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مبادلات سیاسی میان دو کشور در سطوح مختلف، بویژه فراهم کردن سفر محمدجواد ظریف به پیونگ یانگ، در پاسخ به سفر سال گذشته همتای کره ای و همچنین سفر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی را خاطرنشان کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 205

به "عراقچی: آمریکا نشان داد طرف قابل اعتمادی برای تبادل نظر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: آمریکا نشان داد طرف قابل اعتمادی برای تبادل نظر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید