شرایط لغو سفر اعلام شد

به گزارش فروش برتر، معاون گردشگری به دنبال سرایت ویروس کرونا با اعلام شرایط خاص برای سفر، مستند به قانون اظهار داشت: کنسلی سفر مشمول جریمه نمی گردد و وجوه دریافت شده باید کامل به مردم برگردانده گردد.

شرایط لغو سفر اعلام شد

اگر علاقمند به سفر با بهترین کانادا ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

هفت روز از تایید خبر سرایت ویروس کرونا به ایران می گذرد، درحالی که مرزهای زمینی و هوایی ایران با کشورهای همسایه تحت تأثیر قرار گرفته و پرواز بسیاری از ایرلاین ها به تصمیم امارات، کویت، عراق، ترکیه، عمان، گرجستان و ارمنستان تعلیق شده است، مسافران زیادی سرگردان شده اند و سفرهای داخلی در آستانه نوروز نیز بلاتکلیف مانده است، معاونت گردشگری خاتمه امروز (ششم اسفندماه) بخشنامه ای را به ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها ابلاغ و ساز و کار لغو احتمالی سفرها را مشخص کرد.

همچنین علی اصغر مونسان ـ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ در نامه ای به معاون میراث فرهنگی و معاون گردشگری کشور دستور داد: از پذیرش بازدیدهای گروهی در موزه ها و مراکز گردشگری دولتی و خصوصی خودداری گردد. سکوت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در وضع موجود که وزیر بهداشت و بعضی نمایندگان را بر آن داشت تا به جای متولی سفر از مردم بخواهند فعلا مسافرت ننمایند، محل سوال بود.

اینک ولی تیموری ـ معاون گردشگری این وزارتخانه ـ در بخش نامه ای با اعلام شرایط خاص به اداره های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در استان ها ابلاغ کرد: رعایت حقوق مردم و حفظ امنیت و آرامش روانی جامعه بویژه گردشگران، همیشه در زمره اولویت های اصلی صنعت گردشگری بوده و خوشبختانه فعالان این صنعت و مدیران تاسیسات گردشگری با رعایت اخلاق حرفه ای ، رضایتمندی مسافران و گردشگران را بر سایر ملزومات فزونی می دهند.

به همین دلیل با توجه به شرایط خاص روزهای اخیر، با تاکید بر رعایت الزامات دستورالعمل پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا در تاسیسات گردشگری به شماره 78379/983400 مورخ 98/12/4، و به منظور رعایت حقوق متقابل مردم، فعالان و تأسیسات گردشگری در چارچوب بند یک ماده 13 تصویب نامه حقوق شهروندی، مفاد قرارداد گشت های داخلی و خروجی و ماده 12 شیوه نامه اجرایی ذخیره اتاق و ابطال آن در واحدهای اقامتی، چنان چه از تاریخ اول اسفندماه سال جاری تا اطلاع ثانوی، گردشگری درخواست انصراف از سفر داشته باشد، کلیه تاسیسات گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری بدون هیچ گونه جریمه ای نسبت به استرداد وجوه دریافتی از گردشگران اقدام می نمایند.

فرآیند کنسلی بلیت های سفر نیز تابع قوانین و مقررات ابلاغی از سوی دستگاه ذیربط (وزارت راه و شهرسازی) اعلام و تاکید شده است: با توجه به نداشتن امکان پیش بینی دامنه تبعات و آثار شرایط موجود، ضروری است فعالان و مدیران تاسیسات گردشگری از ایجاد هرگونه تعهد الزام آور برای سفرهای نوروزی هموطنان عزیز خودداری نموده، ضمن اطلاع رسانی و توجیه دقیق شرایط حاکم در مبدأ و مقصد سفر، تمهیدات لازم را برای اعمال هرگونه کنسلی احتمالی و باز پس گرداندن وجوه گردشگران در قراردادهای کاری خود با ارائه نمایندگان خدمات گردشگری در داخل و خارج از کشور، مدنظر قرار دهند.

معاون گردشگری همچنین خواسته است: اطلاع رسانی این موضوع به نحو شایسته به کلیه تاسیسات گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری تحت پوشش در آن استان در دستور کار ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گیرد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 494

به "شرایط لغو سفر اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط لغو سفر اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید