زلزله و اطلاع رسانی شبکه های رادیویی با حفظ آرامش، و ارتباط سریع با مسئولین

به گزارش فروش برتر، شبکه های مختلف رادیویی با حفظ آرامش، و البته سرعتی بالا تر از تلویزیون، حتی زمانی که شبکه های اینترنت نیز برای لحظاتی به خاطر حجم بالای مراجعه دچار اختلال شد با اطلاع رسانی دقیق به مردمی که هراسان منازل خود را ترک نموده بودند آرامش داده و آغاز به اطلاع رسانی کند.

زلزله و اطلاع رسانی شبکه های رادیویی با حفظ آرامش، و ارتباط سریع با مسئولین

به گزارش خبرنگاران از روابط عمومی معاونت صدا، رادیو به خاطر سهل الوصول و در دسترس بودن به عنوان رسانه بحران در همه جای جهان نقش ویژه ای ایفا می نماید و به عنوان رسانه مرجع در میان آحاد مردم محسوب می گردد.

معاونت صدای زسانه ملی نیز با توجه به شرایط ویژه اقلیمی و استراتژیک کشور این ویژگی را همواره مد نظر داشته و سعی نموده تا وظیفه خود را در مواقع بحران از جمله زلزله به خوبی ایفا نماید و با ایجاد مجموعه مدیریت بحران و برگزاری دوره های آموزشی، فراوری بسته های مناسب رادیویی و برگزاری مانور های متفاوت آمادگی واکنش سریع در چنین شرایطی داشته باشد.

و این آمادگی باعث شد تا در بامداد آدینه بلافاصله پس از احساس لرزش زمین شبکه های مختلف رادیویی با حفظ آرامش و البته سرعتی بالا تر از تلویزیون، حتی زمانی که شبکه های اینترنت نیز برای لحظاتی به خاطر حجم بالای مراجعه دچار اختلال شد با اطلاع رسانی دقیق به مردمی که هراسان منازل خود را ترک نموده بودند آرامش داده و آغاز به اطلاع رسانی کند. تعدادی از شبکه ها از جمله شبکه های رادیویی تهران و جوان با احساس لرزش زمین گویندگان با اعلام این نکته مخاطبین را به حفظ آرامش دعوت و اعلام و تاکید می نمایند به محض دریافت اطلاعات بیشتر شما را در جریان قرار خواهیم داد و روال عادی خود را تغییر دهند. رادیو ایران در ساعت 00:50 بامداد اعلام زمین لرزه می نماید.

رادیو مصاحبه 00:55 بامداد رادیو پیغام 00:58 بامداد و دیگر شبکه ها نیز حداکثر از ساعت 1:00 بامداد روال برنامه های عادی خود را تغییر داده و با همراهی مردم در لحظه و استفاده از متونی مناسب برای حفظ خونسردی و توصیه های مناسب و کاربردی توسط مجریان، پخش موسیقی های آرامش بخش و ارتباط سریع با مسئولین مربوطه برای اطلاع رسانی دقیق و به موقع از جمله آقایان مرادی رییس مرکز زلزله نگاری، نجار رییس ستاد بهران کشور، کولیوند رییس اورژانس کشور، فتحی مدیر عامل حلال احمر استان تهران، بند پی استاندار تهران، مهندس اسلامی وزیر راه، آدری جهرمی وزیر ارتباطات، خالدی سخنگوی اورژانس، سلیمی رییس امداد و نجات حلال احمر، ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی، سردار مهماندار رییس راهور ناجا، جعفرزاده مدیر کل مدیریت بحران وزارت نیرو، نوروزی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای تهران، راجهان روابط عمومی سازمان مدیریت بحران، سرهنگ جهانی معاونت اجتماعی راهور، حصیری فرماندار دماوند، دکتر زارع هیت علمی پژوهشگاه زلزله و ... و فراخوان و ارتباط با گزارشگران و خبرنگاران در سطح شهر و ارائه آموزش های لازم، حس آرامش و امنیت را در میان مردم القا کرد و مانع افزایش رعب و وحشت در میان مردم هراسان از این واقعه شدند.

یکی از حرکت های سریع مدیران شبکه های رادیویی در همان لحظات ابتدایی وقوع زلزله ایجاد ارتباط و اعلام آماده باش به مراکز مشخص خود در شبکه های استانی بود تا در صورت بحرانی شدن اوضاع بتوانند با یاری مراکز مشخص نسبت به پوشش کامل و اطلاع رسانی اقدام نمایند. و البته با توجه به زمان وقوع زلزله برنامه های سحرگاهی نیز با استفاده از کارشناسان برنامه آرامش بخشی، افزایش امید و توکل و توسل به خداوند را در دستور کار خود قرار دادند.

گر چه شبکه خبر نیز سعی در برقراری ارتباط سریع با مخاطب کرد اما به یقین عدم دسترسی به تلویزیون و همراهی رادیو چه به وسیله تلفن همراه و چه وسایل نقلیه صندلی ویژه رادیو را یکبار دیگر در بحران ها گوشزد کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 793

به "زلزله و اطلاع رسانی شبکه های رادیویی با حفظ آرامش، و ارتباط سریع با مسئولین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلزله و اطلاع رسانی شبکه های رادیویی با حفظ آرامش، و ارتباط سریع با مسئولین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید