روسیا الیوم:گروه های شیعه عراق نعیم السهیل را برای نخست وزیری معرفی می نمایند

به گزارش فروش برتر، گروه های شیعه عراقی قرار است امشب گرد هم بیایند تا ضمن اعلام مخالفت خود با عدنان الزرفی، نامزد مد نظر خود برای نخست وزیری را معرفی نمایند.

روسیا الیوم:گروه های شیعه عراق نعیم السهیل را برای نخست وزیری معرفی می نمایند

به گزارش گروه بین الملل فروش برتر یک مقام سیاستمدار شیعی در عراق روز پنجشنبه خاطرنشان کرد که گروه های شیعه امشب در منزل عمار الحکیم رهبر جریان الحکمه جمع می شوند تا مخالفت خودرا با معرفی عدنان الزرفی برای تشکیل کابینه عراق اعلام نموده و نعیم السهیل را جانشین وی نمایند.

پایگاه خبری روسیا الیوم به نقل از این مقام عراقی آورده است: همه گروه های عراقی و گروه های ائتلاف الفتح (به رهبری هادی العامری) و همچنین دوله القانون به رهبری نوری المالکی و الفضیله و حزب کنگره ملی در حضور الفالح الفیاض رئیس سازمان الحشد الشعبی امشب نشستی را در منزل عمار الحکیم برگزار خواهند کرد.

وی اضافه کرد: هدف از نشست مذکور این است که الحکیم را متقاعد نمایند از عدنان الزرفی بخواهد از تشکیل کابینه معذوریت بطلبد و در عضو نعیم السهیل به عنوان نامزد نخست وزیری معرفی گردد.

این مقام عراقی تاکید نمود نعیم السهیل نامزد سابق در این نشست حاضر خواهد بود.

السهیل رئیس دفتر برهم صالح ریاست جمهوری عراق و یک سیاستمدار مستقل است که پس از حواشی پیش آمده در خصوص مقام نخست وزیری در کشور عراق و انصراف محمد توفیق علاوی در گمانه هایی جدی مبنی بر احتمال انتخاب وی به عنوان نخست وزیر در عراق شنیده شده بود.

رئیس جمهور عراق روز سه شنبه الزرفی را مأمور به تشکیل کابینه کرد. احراب سنی و کرد و بعضی از احزاب شیعی از نامزدی او استقبال نموده اند ولی بیشتز احزاب شیعه با کاندیداتوری او برای تشکیل کابیه جدید مخالف اند.

الزرفی که پیشتر استان دار نجف بوده، تابعیت آمریکا را نیز دارد و سوابق او هم نشان از نزدیکی او به آمریکایی ها و مخالفت با ایران دارد.

نعیم السهیل، رئیس دفتر برهم صالح ریاست جمهوری عراق و یک سیاستمدار مستقل است که پس از حواشی پیش آمده در خصوص مقام نخست وزیری در کشور عراق و انصراف محمد توفیق علاوی در تاریخ 12 اسفند 1398، گمانه هایی جدی مبنی بر احتمال انتخاب وی به عنوان نخست وزیر در عراق شنیده شد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 670

به "روسیا الیوم:گروه های شیعه عراق نعیم السهیل را برای نخست وزیری معرفی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیا الیوم:گروه های شیعه عراق نعیم السهیل را برای نخست وزیری معرفی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید