روایتی درباره اتاق نجفی در زندان و هم بندی هایش ، یکی از هم بندی ها مشکوک به کروناست ، شرایط پرونده تغییر کرد

به گزارش فروش برتر، وکیل مدافع محمدعلی نجفی اظهار داشت: شعبه 41 دیوان عالی کشور رای محکومیت صادره علیه موکلم در دور دوم رسیدگی را نقض و پرونده را به شعبه هم عرض ارجاع داده است.

روایتی درباره اتاق نجفی در زندان و هم بندی هایش ، یکی از هم بندی ها مشکوک به کروناست ، شرایط پرونده تغییر کرد

به گزارش فروش برتر به نقل از ایسنا، حمیدرضا گودرزی در این باره اظهار کرد: پس از فرجام خواهی ما نسبت به رای صادره در دور دوم رسیدگی، پرونده به شعبه 41 دیوان عالی کشور ارجاع شد و در مراجعات متعددی که به شعبه 41 دیوان عالی داشتم، دیوان عالی، رای صادره را نقض نموده و پرونده جهت رسیدگی به شعبه هم عرض ارجاع شده ولی هنوز پرونده به دادگاه ارسال نشده است .

وی با اشاره به ابراز نگرانی از شرایط موکلش در زندان با توجه به شیوع کرونا گفت: در طول 7 ماه گذشته ما چندین بار وثیقه را معرفی نموده ایم ولی دادگاه از پذیرش وثیقه و نیز آزادی موکلم امتناع نموده است.

وی اضافه نمود: موکلم در اتاقی هست که 11 نفر بازداشتی دارد و با توجه به اینکه یکی از هم بندی های موکلم با علایم مشکوک به کرونا به بیمارستان اعزام و در آنجا بستری شده، ما به شدت نگران شرایط او هستیم و در این راستا از معاون اول قوه قضاییه تقاضا کردم و ایشان جهت آنالیز، موضوع را به دادستانی ارجاع داد و دادستانی تهران هم گزارش کار را به دیوان عالی و شعبه 9 دادگاه کیفری ارسال کرد ولی متاسفانه دادگاه با پذیرش وثیقه و آزادی موکلم موافقت ننموده است.

براساس این گزارش، در دور اول رسیدگی به پرونده نجفی سه جلسه دادگاه در سال 98 در شعبه 9 دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار گردید، پس از اعلام محکومیت نجفی به قصاص و حبس، خانواده میترا استاد از قصاص گذشت کردند اما وکیل نجفی به رای صادره اعتراض کرد.

پس از اعتراض به پرونده، دیوان عالی کشور حکم صادره از سوی شعبه 9 دادگاه کیفری یک تهران را نقض و پرونده را برای رسیدگی مجدد به همان شعبه فرستاد. دو جلسه دادگاه در دور دوم رسیدگی به این پرونده در روزهای 6 و 9 آذرماه سال 98 در شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار گردید و در نتیجه رسیدگی دوباره، نجفی به شش سال و شش ماه حبس تعزیری به اتهام قتل و جهت نگهداری اسلحه به یک سال و سه ماه حبس تعزیری محکوم شد.

25 دی ماه سال 98 گودرزی گفته بود که پس از فرجام خواهی نسبت به رای صادره، پرونده به شعبه 41 دیوان عالی کشور ارجاع شده است و هنوز نظر دیوان عالی اعلام نشده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 693

به "روایتی درباره اتاق نجفی در زندان و هم بندی هایش ، یکی از هم بندی ها مشکوک به کروناست ، شرایط پرونده تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایتی درباره اتاق نجفی در زندان و هم بندی هایش ، یکی از هم بندی ها مشکوک به کروناست ، شرایط پرونده تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید