دولت افغانستان 67 زندانی دیگر طالبان را آزاد کرد

به گزارش فروش برتر، دفتر شورای امنیت ملی افغانستان از آزادی 67 زندانی دیگر گروه طالبان اطلاع داد. این خبر را دفتر شورای امنیت ملی این کشور در بیانیه ای اعلام نموده است.

دولت افغانستان 67 زندانی دیگر طالبان را آزاد کرد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از طلوع نیوز، دفتر شورای امنیت ملی افغانستان از آزادی 67 زندانی دیگر گروه طالبان اطلاع داد.

دفتر شورای امنیت ملی افغانستان این خبر را امروز، شنبه اعلام نموده، اما گفته است که این زندانیان پنج شنبه شب از زندان مرکزی پروان آزاد شده اند.

این دفتر همچنین اعلام نموده است که تا به امروز یک هزار زندانی طالبان از زندان های افغانستان آزاد شده اند.

آزادی این زندانیان با هدف پیشرفت در فرایند صلح و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بر اساس فرمان اشرف غنی انجام شده است.

آن گونه که شورای امنیت ملی افغانستان اعلام نموده، دولت کابل با آزادی این افراد یک بار دیگر تعهد دائمی خود مبنی بر صلح را معین کرد و حال نوبت طالبان است که در مطابق با توافق نامه، فرایند آزادی زندانیان را سرعت بخشد و هر چه زودتر مصاحبه های دوجانبه را شروع کند.

در این بیانیه همچنین کاهش خشونت ها، آتش بس سراسری از خواسته های اساسی افغان ها و احتیاج اساسی برای فرایند صلح اعلام و تاکید شده که طالبان باید در این مورد به مردم افغانستان و دنیا پاسخ دهند.

لازم به ذکر است ذیل توافق با واشنگتن، یکی از مطالبات طالبان برای شروع مصاحبه های بین الافغانی، آزادی 5 هزار زندانی این گروه است. دولت کابل فعلاً با آزادی تدریجی یک هزار و 500 زندانی طالبان موافقت نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 794

به "دولت افغانستان 67 زندانی دیگر طالبان را آزاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت افغانستان 67 زندانی دیگر طالبان را آزاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید