درخواست رهبر اکثریت سنای آمریکا خواستار برای مذاکراتی فراتر از مسائل هسته ای با ایران

به گزارش فروش برتر، خبرنگاران : شومر تاکید نمود که با توافق هسته ای هم در زمان امضای آن در سال 2015 و هم در زمان خروج دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا از آن که منجر به انزوا آمریکا به جای ایران شد، مخالف بوده است.

درخواست رهبر اکثریت سنای آمریکا خواستار برای مذاکراتی فراتر از مسائل هسته ای با ایران

به گزارش به نقل از ایسنا، پایگاه اینترنتی جوییش اینسایدر گفت، رهبر اکثریت سنای آمریکا از دولت بایدن خواست در مذاکرات احیای توافق هسته ای صرفا متمرکز بر مسئله هسته ای نباشد و مسائل دیگر را نیز مورد توجه قرار دهد.

چالک شومر رهبر اکثریت دموکرات سنای آمریکا که در نشستی مجازی با شورای روابط جامعه یهودیان نیویورک گفت وگو می کرد، روز پنج شنبه از دولت جو بایدن رئیس جمهور این کشور خواست که در ارتباط با ایران به طیفی از مسائل علاوه بر مسئله برنامه هسته ای بپردازد.

شومر تاکید نمود که با توافق هسته ای هم در زمان امضای آن در سال 2015 و هم در زمان خروج دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا از آن که منجر به انزوا آمریکا به جای ایران شد، مخالف بوده است.

این سناتور آمریکایی ادامه داد: ایران امروز توانمندتر شده است، از زمانی که ترامپ از توافق خارج شد یا روزی که اوباما توافق را امضا کرد، بیشتر به فراوری یک سلاح اتمی نزدیک تر شده اند.

او گفت که مایل است به جای تنها تمرکز بر مسائل هسته ای، شاهد توافقی گسترده تر با ایران باشد که شامل مسائل گسترده تری باشد، از جمله تروریسم، موشک های بالستیک، مسائل حقوق بشری و آن چه گروگان گیری خوانده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 خرداد 1400 بروزرسانی: 13 خرداد 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1412

به "درخواست رهبر اکثریت سنای آمریکا خواستار برای مذاکراتی فراتر از مسائل هسته ای با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست رهبر اکثریت سنای آمریکا خواستار برای مذاکراتی فراتر از مسائل هسته ای با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید