خبر واکسن کرونا و هشدار برای مبتلایان به آسم

به گزارش فروش برتر، آسم یک بیماری غیرواگیر است که همچون کروناویروس سیستم تنفسی را درگیر می نماید و سالانه باعث مرگ ومیر تعداد بالایی از مبتلایان می گردد. آسم نیز همانند کووید-19 درمان قطعی نداشته و یکی از راه های اصلی مقابله با این بیماری کنترل حملات آن است. از این رو رعایت پروتکل های پیشگیری از حملات آسم برای مبتلایان لازم است.

خبر واکسن کرونا و هشدار برای مبتلایان به آسم

در روزهای اخیر که دنیا درگیر کروناویروس بوده و اخبار ضدونقیضی از نحوه درمان یا ایمیونیزاسیون در برابر کووید 19 مطرح است بعضی کشورها ادعای ساخت واکسن ضدکرونا را داشته اند که این امر باعث افزایش امیدواری عموم مردم شده است.

انتشار چنین خبرهایی باعث شده بعضی از افراد متاثر از بعضی شبکه های اجتماعی پروتکل های پیشگیری از کروناویروس را به خوبی رعایت نکنند که این گونه اقدامات باعث افزایش خطر برای این افراد و خانواده هایشان می گردد.

به این ترتیب اگر در خانواده یا آشنایان آنها افرادی به آسم مبتلا باشند باعث افزایش خطر ابتلا و درگیری این بیماران می گردد.

با توجه به فرآیند تقریبا طولانی فراوری واکسن و اخذ مجوزهای لازم برای استفاده عموم حتی اگر واکسن موثری نیز در این مدت فراوری گردد، مدتی زمان می برد تا به دست مردم برسد؛ لذا توصیه می گردد افراد به ویژه مبتلایان به آسم و خانواده آنها تمام پروتکل های بهداشتی و نیز راهکارهای جلوگیری از حملات آسم را به کار ببرند و خودسرانه اقدامی خلاف جهت توصیه مراجع رسمی انجام ندهند.

دکتر سید شمس الدین اطهاری - فلوشیپ آسم و آلرژی / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1191

به "خبر واکسن کرونا و هشدار برای مبتلایان به آسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر واکسن کرونا و هشدار برای مبتلایان به آسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید