خبرنگاران شمار بستری های کرونایی در بیمارستان های زنجان به 500 نفر رسید

به گزارش فروش برتر، زنجان - خبرنگاران - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: در زمان حاضر شمار بستری هایی کرونایی در بیمارستان های این استان به 500 نفر رسید که این شرایط بسیار نگران کننده است، چرا که تجهیزات درمانی بسیار محدوده بوده و تداوم این شرایط چالش برانگیز خواهد بود.

خبرنگاران شمار بستری های کرونایی در بیمارستان های زنجان به 500 نفر رسید

دکتر علیرضا آرمانی کیان روز آدینه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: متاسفانه به اوج سوم شیوع کرونا در حال نزدیک تر شدن هستیم و این شرایط نشان می دهد شرایط بحرانی کنونی موجب خواهد شد که در آینده نزدیک شاهد صدمات بیشتری باشیم.

وی اضافه نمود: با توجه به شرایط کنونی هنوز عده ای به این باور نرسیده اند که کرونا در کمین همگان است و همین بی توجهی به پروتکل های بهداشتی می تواند آنان را مبتلا و راهی بیمارستان کند.

این مسؤول ادامه داد: افزایش شمار بستری های کرونایی به یکهزار نفر در بیمارستان های استان شرایط بسیار حادی را به وجود می آورد و این موضوع بیانگر آن است که کرونا آنگونه که باید و شاید توسط عموم مردم جدی گرفته نشده است.

وی گفت: آمارها نشان می دهد بین 70 تا 80 درصد شهروندان مسایل بهداشتی را رعایت و به ویژه از ماسک استفاده می نمایند که در صورت رسیدن این شاخص به بالای 90 درصد میزان مبتلایان کاهش یافته و در مجموع شرایط قابل قبولی حاکم می گردد.

آرمانی کیان اضافه نمود: هنوز به این میزان شاخص نرسیده ایم، بطوریکه در بعضی شهرستان ها افراد چندان به موضوع کرونا مطلع نیستند و حتی آن را به سخره می گیرند که این واقعه بازی با جان خود و سایر افراد جامعه است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: بعضی افراد بی توجه به شرایط کرونایی با رعایت نکردن مسائل بهداشتی به خصوص با جان سالمندان، بیماران زمینه ای و بچه ها بازی می نمایند و نسبت به همنوعان خود بی تفاوت هستند.

وی از عموم مردم خواست در شرایط بد کنونی، پروتکل ها را بطور جدی و قطعی رعایت نمایند چرا که تداوم شرایط ممکن است در طی روزهای آینده بر شمار فوتی های ناشی از این بیمار بیفزاید.

این مسؤول با تاکید بر اینکه مرگ بیماران کرونایی در دست تک تک افراد جامعه و هم استانی ها است، ادامه داد: کادر درمانی بیمارستان ها و حتی خبرنگاران رسانه های جمعی با جان و دل در خدمت رسانی کوشش می نمایند.

وی اظهار داشت: بر این اساس عموم مردم بیش از گذشته کرونا را جدی بگیرند، این ویروس با هیچ فردی شوخی ندارد، همکاری تنگاتنگ مردم در شرایط کنونی و در کنار کادر درمانی می تواند قدری از خستگی و نگرانی های آنان را بکاهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1052

به "خبرنگاران شمار بستری های کرونایی در بیمارستان های زنجان به 500 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شمار بستری های کرونایی در بیمارستان های زنجان به 500 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید