خبرنگاران سیگار مشمول کد رهگیری می گردد

به گزارش فروش برتر، تهران - خبرنگاران - سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سیگار نخستین محصولی است که کد رهگیری آن عملیاتی می گردد و اجرای این برنامه در جلوگیری از قاچاق بسیار تاثیرگذار است.

خبرنگاران سیگار مشمول کد رهگیری می گردد

به گزارش روز دوشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهدی صادقی نیارکی در مراسم رونمایی از طرح رهگیری سیگار در شرکت دخانیات اضافه نمود: اجرای این طرح با کنترل واردات غیرقانونی و قاچاق سیگار به کشور اهمیت بالایی دارد و فرایند اجرایی آن با حمایت کامل دستگاه های مرتبط با موضوع مبارزه با قاچاق کالا همراه است.

وی با اشاره به افزایش سرمایه گذاری برای فراوریات داخلی سیگار در چند سال اخیر، افزود: تداوم قاچاق کالا به ویژه سیگار آثار متعددی از نظر مالی و بهداشتی دارد .

صادقی نیارکی با تاکید پیامدهای منفی محصولات دخانی قاچاق به دلیل نبود نظارت بر رعایت استانداردها در مقایسه با محصولات داخلی، گفت: پدیده شوم قاچاق علاوه بر مسائل بهداشتی، در اشتغال پایدار صنعتی، فراوریی و حتی تجاری کشور نیز تاثیری منفی و مخرب دارد.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در قاچاق انواع سیگار به کشور فارغ از آسیب هایی که به زیرساخت های فراوریی کشور می رساند، بخش عمده ای از واردات غیرقانونی نیز به صورت جعلی و غیراصلی است که تبعات فراوانی در حوزه سلامت افراد دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.

صادقی نیارکی اظهارداشت: در شرایط کنونی عبور از اقتصاد نفتی به مالی مبتنی بر ارزش اضافه نموده فراوریات صنعتی، حمایت از فراوری داخل و قطع قاچاق کالاها، اهمیت دو چندانی پیدا می یابد.

این مسوول وزارت صنعت تاکیدکرد: یکی از روش های موثر در کنترل پدیده قاچاق، مبارزه هوشمندانه با آن در شرایط موجود است که باید مبتنی بر یک نظام سامان یافته انجام گردد.

وی گفت: طرح رهگیری سیگار یک سامانه هوشمند است و نظارت بر اصالت کالا علاوه بر نهادهای مسوول بر عهده مصرف کننده است که می تواند به وسیله سامانه مرتبط، در کمترین زمان استعلام لازم را انجام دهد.

به گزارش فروش برتر، برپایه آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت برآورد قاچاق سیگار در 10 ماهه سال جاری 9 میلیارد و 70 میلیون نخ است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 45 درصد کاهش نشان می دهد.

برآوردها حاکی است در این مدت بیش از 54 میلیارد نخ در کشور مصرف شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 602

به "خبرنگاران سیگار مشمول کد رهگیری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سیگار مشمول کد رهگیری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید