خبرنگاران فرایند تصویب لایحه تامین امنیت زنان و دختران تسریع گردد

به گزارش فروش برتر، تهران- خبرنگاران- ائتلاف احزاب زنان اصلاح طلب (صدف) ضمن ابراز تاسف از قتل دختر 13 ساله توسط پدرش و فاجعه فرزندکشی بر تسریع در آنالیز و نهایی کردن لایحه تامین امنیت زنان و دختران برابر خشونت از سوی دولت و ارائه آن به مجلس تاکید کردند.

خبرنگاران فرایند تصویب لایحه تامین امنیت زنان و دختران تسریع گردد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

شهیندخت مولاوردی روز سه شنبه در حساب کاربری اینستاگرام درباره ششمین جلسه مجازی ائتلاف احزاب زنان اصلاح طلب (صدف) که به ریاست دوره ای جمعیت زنان مسلمان نواندیش و حضور اکثریت اعضا برگزار گردید، نوشت: در این جلسه با اشاره به قتل رومینا اشرفی و فاجعه فرزندکشی و قتل ناموسی ضمن ابراز تاسف و تاثر از تکرار جنایات هولناکی که در فقدان تدابیر بازدارنده و حفاظتی-حمایتی و در سایه خلاءهای قانونی فرصت بروز و ظهور پیدا می نمایند، بر تسریع در آنالیز و نهایی کردن لایحه تامین امنیت زنان و دختران در برابر خشونت از سوی دولت و ارائه آن به مجلس تاکید شد.

معاون سابق زنان و خانواده رییس جمهوری اضافه نمود: با توجه به شروع به کار مجلس یازدهم اعضا اظهار امیدواری کردند که لوایح اجتماعی، از جمله لایحه حمایت از بچه ها و نوجوانان که سالهاست بین کمیسیون های مجلس سرگردان است، در اولویت تصویب و تبدیل به قانون قرار گیرد.

مولاوردی گفت: همچنین اعضای صدف (ائتلاف احزاب زنان اصلاح طلب) با استقبال از اعلام نظر رییس قوه قضاییه مبنی بر عبرت آموز بودن برخورد با عامل جنایت گیلان، بر رعایت اصل تناسب جرم و مجازات در این پرونده تاکید کردند.

وی گفت: در این جلسه با اشاره به ضرورت تعامل و هماهنگی قوای سه گانه در مواجهه با چالش های فراروی کشور، انتظار پیگیری طرح های ناتمام حوزه زنان و خانواده از سوی همه نمایندگان خصوصا نمایندگان زن مجلس یازدهم مطرح شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 814

به "خبرنگاران فرایند تصویب لایحه تامین امنیت زنان و دختران تسریع گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرایند تصویب لایحه تامین امنیت زنان و دختران تسریع گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید