خبرنگاران دره شهر ایلام بدلیل تعداد بالای بستری ها در شرایط قرمز کرونا قرار گرفته است

به گزارش فروش برتر، ایلام - خبرنگاران - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: تعداد بالای بیماران بستری سبب قرمز شدن شرایط شهرستان دره شهر شده و این شهرستان طی 2 روز گذشته بیشترین بیمار بستری پس از ایلام را داشته است.

خبرنگاران دره شهر ایلام بدلیل تعداد بالای بستری ها در شرایط قرمز کرونا قرار گرفته است

دکتر جمیل صادقی فر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: طی 2 روز گذشته چهار مورد از بستری های کرونا مربوط به دره شهر بوده و قطعا این آمار افزایش می یابد که حائز اهمیت بوده و نیازمند ورود جدی تر است.

وی یادآور شد: در نشست ستاد ملی کرونا چند روز گذشته دره شهر جزو شهرستان هایی بود که در ردیف 45 شهرستان آلوده کشور قرار داشت و مصوب شد برای این مناطق محدودیت ها بصورت جدی تر اجرا گردد.

وی تاکید نمود: طی 45 روز گذشته شهرستان دره شهر بطور متوالی قرمز بوده است و با وجود خارج شدن شهرستان های جنوبی ایلام از شرایط قرمز در زمان های متعدد، اما این شهرستان کماکان قرمز است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گفت: تا به امروز 845 مورد ابتلای قطعی و 26 مورد فوتی در دره شهر ثبت شده که پس از ایلام و ایوان سومین شهرستان به لحاظ تعداد مبتلایان و فوتی های ناشی از کروناست و آمار آن نگران نماینده است.

دکتر صادقی فر افزود: دره شهر به لحاظ بروز بیماری از متوسط استان پایین تر است و پس از شهرستان های ایلام، ایوان، مهران، بدره و سیروان قرار گرفته است اما تعداد بستری های این شهرستان بالاست.

وی افزود: شهرستان های جنوبی ایلام از جمله آبدانان، دهلران و بدره بعضا از شرایط قرمز خارج شدند اما دره شهر در همان شرایط باقی ماند هرچند شهرستان های دیگر نیز در شرایط مناسبی قرار ندارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در مورد آمار ابتلا در مدارس دره شهر نیز گفت: در بازه زمانی 15 شهریور تا 12 مهر، 10 معلم و سه دانش آموز مبتلا به کرونا داشتیم که پس از اعمال محدودیت ها این آمار به یک معلم و یک دانش آمور کاهش یافت.

دکتر صادقی فر به عادی انگاشتن بیماری و حتی قرنطینه اشاره نمود و گفت: عادی سازی و ساده انگاری بیماری بلای جان مردم شده است و حتی افرادی که باید قرنطینه شوند بدون رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه تردد می نمایند.

وی افزود: در صورتی که قبلا تا بهبود کامل بیماری و گذراندن دوره نقاهت افراد مبتلا و حتی خانواده های آنها برای جلوگیری از انتشار بیشتر بیماری و حفظ سلامت دیگران در خانه می ماندند.

وی به عدم استفاده از ماسک توسط مردم اشاره نمود و گفت: افرادی که قرنطینه را رعایت نمی نمایند و همه کارهای خود را مانند گذشته در سطح شهر انجام می دهند باید بدانند ناقل بیماری هستند و سلامتی افراد آسیب پذیر و پرخطر را به خطر می اندازند.

صادقی فر تاکید نمود: همین عدم رعایت پروتکل ها نه تنها سبب ابتلای خانوادگی افراد شده بلکه تعداد بستری ها و فوتی را افزایش داده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام تاکید نمود: انتظار داریم جامعه به حساسیت قبلی نسبت به کرونا بازگردد و تعداد فوتی ها و مبتلایان کاهش یابد.

وی توضیح داد: افرادی که هر گونه علائم دارند رفتار آنها در رعایت پروتکل ها باید طوری باشد که فکر نمایند به کرونا مبتلا هستند و با استفاده از ماسک حتی افراد بدون علائم آسیب کمتری به افراد دارای بیماری زمینه ای وارد گردد.

دکتر صادقی فر تاکید نمود: چنانچه فردی دارای علائم باشد با سامانه 4030 تماس بگیرند چراکه در این سامانه مجموعه ای از کارشناسان بهداشتی در سراسر کشور شما را هدایت می نمایند.

وی تصرحی کرد: چنانچه علائم با درخانه ماندن ادامه پیدا کرد به مراکز 22 گانه کرونا در سراسر استان مراجعه نمایند و با صلاحدید پزشک قرنطینه یا بستری می شوند.

به گفته وی، دیر مراجعه کردن به مرازک درمانی با وجود داشتن علائم از مشکلاتی است فرد را دچار خطر می نماید و اولین مراجعه آنها به بیمارستان با بستری شدن همراه می گردد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ایلام سومین استانی که بستری در سن پایین داشته که علامت خطرناکی است و باید در بحث قرنطینه و رعایت نکات بهداشتی حساسیت بیشتری داشته باشیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1029

به "خبرنگاران دره شهر ایلام بدلیل تعداد بالای بستری ها در شرایط قرمز کرونا قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دره شهر ایلام بدلیل تعداد بالای بستری ها در شرایط قرمز کرونا قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید