خبرنگاران تفرجگاه ها و پارک های آذربایجان شرقی 12 و 13 فروردین تعطیل است

به گزارش فروش برتر، تبریز - خبرنگاران - معاون سیاسی استاندار آذربایجان شرقی گفت: تفرجگاه ها، بوستان ها و پارک های استان در روزهای 12 و 13 فروردین تعطیل بوده و تجمع مردم در این اماکن ممنوع است.

خبرنگاران تفرجگاه ها و پارک های آذربایجان شرقی 12 و 13 فروردین تعطیل است

علیار راستگو، روز شنبه در گفت و گو با فروش برتر اضافه کرد: این اقدام در راستای اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا و رعایت فاصله اجتماعی اجرای می شود و در این روزها که اغلب مردم بر حسب عادت به سیزده بدر و بیرون می فرایند و در دامنه کوه ها، بوستان ها و پارک ها اطراق می کنند، امسال تجمع مردم در این اماکن برای پیشگیری از احتمال انتقال ویروس کرونا ممنوع است.

وی با اشاره به اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا از روز پنجشنبه تا 15 فروردین در سطح کشور و به تبع آن در این استان، گفت: این طرح در صورت تصویب ستاد ملی کرونا قابل تمدید بوده و در این طرح محدودیت ها و ممنوعیت های بسیار جدی و با اعمال قوانین و مقررات پیش بینی شده است.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان شرقی گفت: عمده این طرح دارای 3 هدف کلی است که یکی از آن ها محدودیت و ممنوعیت تردد جاده ای بوده و هدف از آن جلوگیری از ورود افراد غیربومی به شهرهاست تا زنجیره انتقال ویروس کرونا به داخل شهرها قطع شود.

راستگو، ادامه داد: شهفرایندان داخل استان که در مسافرت هستند هر چه زودتر و تا انتها امروز به محل سکونت خود برگردند تا دچار مشکل نشود چراکه توسط پلیس برای این افراد اعمال قانون خواهد شد.

وی یادآوری کرد: هم استانی هایی که در خارج از استان و در استان های دوردست هستند و احتمالا تا 12 امشب نمی توانند برسند پلیس فقط به آنها اجازه عبور از کنارگذرگاه ها، آزادراه ها و کمربندی ها خواهد داد و به هیچ عنوان در طول راستا و تا رسیدن به مقصد اجازه ورود به داخل شهرها را نمی دهد.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در این طرح پلیس برای افرادی که مبادرت به مسافرت خارج از شهر خود کنند علاوه بر جریمه نقدی 500 هزار تومانی، خودرو آن ها را یک ماه توقف خواهد کرد.

راستگو، با بیان اینکه مردم در اجرای این طرح همکاری کنند تا این طرح برای حفظ سلامتی خودشان و دیگران اجرا شود، اضافه کرد: در این راستا یک تیم اداری در ورودی شهرها مستقر شده و تشخیص می دهد که چه کسی بومی و چه کسی غیربومی است و ملاک تشخیص نیز کد ملی، پلاک خودرو و بیمه نامه است.

وی موضوع دیگر این طرح را اصناف و صنوف گفت و گفت: اصنافی صرفا در اجرای این طرح می تواند فعالیت کند که کالاهای اساسی مردم را عرضه می کند که از جمله شامل سوپرمارکت ها، فروشگاه های زنجیره ای، مراکز و فروشگاه های عرضه پروتئین، نانوایی ها، داروخانه ها و سبزی فروشی هاست.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان شرقی گفت: این طرح از سوی فرمانداری و اتحادیه ها به اصناف اطلاع رسانی و اعلام شده و فعالیت بقیه اصناف ممنوع بوده و نمی توانند فعالیت کنند و چنانچه فعالیت کنند این کار آنان تخلف بوده و مغازه آن ها به مدت یک ماه پلمب می شود.

راستگو، دسته بعدی مورد بحث در این طرح را مشاغل اداری و ادارات دولتی گفت و ادامه داد: در این طرح مراکز درمانی و بیمارستانی، دستگاه های امدادرسان و خدمات رسان، دستگاه های نظامی انتظامی و امنیتی و دستگاه های اداری با یک سوم کارکنان فعالیت خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه در این طرح دو سوم پرسنل ادارات در محل اداره حاضر نخواهند شد و به صورت دورکاری به وظایف خود عمل خواهند کرد از مردم خواست تا برای سلامتی خود، دیگران، همسایه ها و هموطنانشان و جلوگیری از اعمال هزینه بیماری کرونا بر دوش نظام جمهوری و دولت حتما در منزل بمانند تا زنجیره انتقال ویروس قطع شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 690

به "خبرنگاران تفرجگاه ها و پارک های آذربایجان شرقی 12 و 13 فروردین تعطیل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تفرجگاه ها و پارک های آذربایجان شرقی 12 و 13 فروردین تعطیل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید