حشد شعبی: 90 درصد گروهک های داعش فلج شده اند

به گزارش فروش برتر، حشد شعبی عراق گفت که گروه تروریستی داعش دو سلاح از مهمترین تسلیحات خود را از دست داده است و 90 درصد از گروهک های داعش فلج شده اند.

حشد شعبی: 90 درصد گروهک های داعش فلج شده اند

به نقل از خبرگزاری المعلومه، علی الحسینی، مسؤل ارتباطات در شمال عراق اظهار داشت، گروه تروریستی داعش دو سلاح از مهمترین سلاح های خود را از دست داده است. این گروه تروریستی بخش زیادی از توانمندی های جنگی خود را در تمامی بخش های عراق به ویژه در مرزهای میان استان های صلاح الدین، کرکوک و دیالی از دست داده است.

الحسینی در ادامه اضافه کرد: داعش با از دست دادن نیروهای انغماسی و انتحاری و گردان های مهندسی مسؤول ساخت بمب و ایجاد تله های انفجاری در عملیات های ویژه نیروهای عراقی، این دو سلاح مهم خود را از دست داده است.

در گروه هایی مانند داعش یا هیئت تحریرالشام، انغماسی به فرد یا یگانی گفته می گردد که کمربند انفجاری و سلاح سبک به همراه دارد و تا آخرین گلوله می جنگد و پس از سرانجام رسیدن گلوله هایش خود را منفجر می نماید.

تفاوت فرد انغماسی با مهاجم انتحاری در این گروه ها این است که فرد انتحاری فقط کمربند انفجاری دارد یا سوار بر یک خودروی بمب گذاری شده، خود را به هدف می رساند و بدون درگیری با افراد مقابل خود را منفجر می نماید، ولی انغماسی پیش از انفجار خود را درگیر می نماید.

وی همچنین توضیح داد: به خاطر حملات پیشدستانه نیروهای امنیتی عراق، 90 درصد هسته های داعش فلج شده اند و دیگر نمی توانند به طور مستقیم حمله ای را انجام دهند. مهمترین محوری که داعش روی آن حساب باز نموده بود، نیروهای انغماسی بودند که فعالیت آنها سرانجام یافته است.

مسؤول ارتباطات در شمال عراق گفت که سرانجام نهایی داعش نزدیک است و کوشش های اطلاعاتی نیروهای عراقی در شناسایی و خنثی کردن گروهک های مخفی داعش که خطرناک ترین بخش در ساختار این گروه تروریستی به شمار می آیند، موفقیت آمیز بودند و عاملان بیشتر حملات تروریستی به ویژه در محور طوزخورماتو و مناطق دیگر دستگیر شده اند.،ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 774

به "حشد شعبی: 90 درصد گروهک های داعش فلج شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حشد شعبی: 90 درصد گروهک های داعش فلج شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید