جعفریان: زمان دریافت و تمدید پروانه کسب کاهش یافت

به گزارش فروش برتر، مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران گفت: پیاده سازی ماده 186 قانون مالیات های مستقیم، فرآیند دریافت و تمدید پروانه کسب تسهیل و زمان آن کاهش یافت.

جعفریان: زمان دریافت و تمدید پروانه کسب کاهش یافت

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از اتاق اصناف ایران، محمدرضا جعفریان در زمینه ابهامات ایجاد شده در خصوص ماده 186 قانون مالیات های مستقیم، توضیح داد: بر اساس این ماده یکی از مراحل دریافت یا تمدید پروانه کسب، استعلام بدهی مالیاتی متقاضی از سازمان امورمالیاتی است.

وی اضافه نمود: واحد های صنفی با مسائل متعددی بدلیل شیوع ویروس کرونا روبرو شده اند و با پیگیری های اتاق اصناف ایران، ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، مصوبه ای برای تسهیل در اجرای این مرحله صادر کرد.

جعفریان خاطر نشان کرد: تمام کارآفرینان صنفی برای دریافت یا تمدید پروانه کسب باید استعلام گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی موضوع ماده 186 قانون مالیات ها را با ثبت نام در سامانه ایرانیان اصناف، از سازمان امور مالیاتی دریافت می کردند.

وی توضیح داد: بر اساس آمار درگاه ملی مجوز های کشور، پاسخ 94 درصد این استعلام ها در کمتر از چهار روز صادر شده و 6 درصد متقاضیانی که بدهی مالیاتی از سایر فعالیت های مالی داشتند، باید به سازمان امور مالیاتی مراجعه تا تکلیف تسویه یا ترتیب پرداخت بدهی های قطعی آن ها معین گردد و با این حال بر اساس بند هفت مصوبه چهل و پنجمین جلسه ستاد ملی کرونا، تا پایان سال جاری برای صدور یا تمدید پروانه کسب نیازی به این گواهی مالیاتی نیست.

جعفریان اضافه نمود: پس از طی مراحل مندرج در فرم ثبت نام، اطلاعات متقاضی به شکل اتوماتیک به سازمان امور مالیاتی انتقال می یابد و بلافاصله جواب مثبت استعلام در سامانه ایرانیان اصناف ثبت می گردد. به عبارت دیگر سامانه ایرانیان اصناف برای صدور و تمدید پروانه کسب منتظر اظهار نظر سازمان امور مالیاتی نمی ماند و با استعلام، اطلاعات متقاضی را انتقال می دهد.

وی اضافه نمود: استعلام ها 100 درصد به استناد مصوبه ستاد ملی کرونا بدون هیچ معطلی انجام و همان لحظه پاسخ مثبت دریافت کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1209

به "جعفریان: زمان دریافت و تمدید پروانه کسب کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جعفریان: زمان دریافت و تمدید پروانه کسب کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید