جزئیات نشست رؤسای قوای سه گانه عراق درباره انفجارهای اخیر

به گزارش فروش برتر، رؤسای قوای سه گانه عراق در نشستی با حضور رهبران سیاسی انفجارهای اخیر در انبارهای سلاح و مهمات را مورد بحث و آنالیز قرار دادند.

جزئیات نشست رؤسای قوای سه گانه عراق درباره انفجارهای اخیر

به گزارش گروه بین الملل فروش برتر به نقل از الفرات نیوز، رؤسای قوای سه گانه عراق امروز دوشنبه طی نشستی با تعدادی از رهبران سیاسی درباره اوضاع امنیتی این کشور بحث و گفتگو کردند.

این نشست به درخواست برهم صالح رئیس جمهور عراق و با حضور عادل عبدالمهدی نخست وزیر و محمد الحلبوسی رئیس مجلس برگزار در السلام بغداد برگزار گردید.

حضار در این نشست در جریان گزارش نخست وزیر درباره انفجارهای انبارهای سلاح و مهمات که طی روزهای گذشته به وقوع پیوسته است قرار گرفتند.

شرکت کنندگان در این نشست بر اهمیت ادامه پیگیری های دولت درباره دست داشتن عوامل خارجی در حمله به انبارهای سلاح و مهمات تاکید کردند. آنها همچنین این اقدامات بزدلانه و نقض آشکار حاکمیت عراق را محکوم کردند.

حضار در جلسه تاکید کردند که حمله به حشد شعبی در القائم تجاوز به حاکمیت عراق است.

در این نشست بر اهمیت حمایت از دولت در راستای حمایت از حاکمیت و تقویت امکانات دفاعی و اتخاذ تمام اقدامات برای بازدارندگی و دفاع از عراق و امنیت آن تاکید کردند.

شرکت کنندگان در این نشست بر اهمیت حفظ وحدت بین گروه های سیاسی و یکپارچه بودن آنها در حفظ امنیت و تمامیت ارضی کشور تاکید کرند.

حضار در این جلسه بر موارد ذیل به توافق رسیدند:

1.احترام به مرجعیت دولت و پایبندی به قانون. هرگونه تجاوز به کشور و نهادهای دولتی به منزله خروج از مصلحت ملی و نقض قانون محسوب می گردد و مطابق قوانین عراق با آن برخورد خواهد شد.

2. پایبندی به سند سیاست ملی یکپارچه که در نشست سران بر آن توافق شد. مخالفت با تبدیل عراق به میدانی برای جنگ و اینکه عراق نباید نقطه آغازی برای حمله به همسایگان باشد.

3.حمایت از نقش قهرمانانه نیروهای مسلح و کوشش خستگی ناپذیر دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی در تعقیب بقایای داعش و تاکید بر ادامه این نقش تا نابودی نهایی این گروه تروریستی.

4.قدردانی از جانفشانی ها و نقش ملی حشد شعبی به عنوان بخشی فعال از نهاد دفاع ملی

5.اتخاذ اقدامات لازم برای تعامل با هرگونه شرایط اضطراری و مقابله با پیامدهای ان.

6.پیگیری قراردادها و تفاهمات با ائتلاف بین المللی در راستای حفظ تمامیت ارضی و استقلال و امنیت عراق.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 109

به "جزئیات نشست رؤسای قوای سه گانه عراق درباره انفجارهای اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نشست رؤسای قوای سه گانه عراق درباره انفجارهای اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید