تصمیم تازه ترامپ جمهوری خواهان و دموکرات ها را عصبانی کرد

به گزارش فروش برتر، ایرنا نوشت: تارنمای آمریکایی هیل گزارش داد: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بدنبال تصمیم جدید خود درباره اعمال تعرفه های جدید علیه صادرات مکزیک، خشم اعضای هر دو حزب اصلی آمریکا را برانگیخته است.

تصمیم تازه ترامپ جمهوری خواهان و دموکرات ها را عصبانی کرد

در گزارش هیل آمده است: اقدام غیر منتظره ترامپ، جمهوریخواستار را مانند دموکرات ها غافلگیر کرده و آنها گفته اند که این تصمیم در خارج از دایره اختیارات ترامپ است و هشدار داده اند که با اعمال این تعرفه ها، توافق تجاری جدید آمریکا - مکزیک - کانادا (USMCA) (نفتای جدید) که قرار است کنگره تصویب کند، به خطر خواهد افتاد.

ترامپ گفته فقط در صورتی از اعمال تعرفه های جدید علیه مکزیک خودداری می کند که این کشور جلوی مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده را بگیرد.

چاک گراسلی سناتور جمهوریخواه از ایالت آیووا و رئیس کمیته مالی سنای آمریکا اندکی پس از اعلام این تصمیم جدید ترامپ گفت: پیگیری چنین تهدیدی به طور جدی تصویب توافق نفتای جدید را به خطر می اندازد.

گراسلی که کمیته متبوعش از اختیارات رسمی برای قضاوت و تصمیم گیری های قانونی برخوردار است، این تصمیم ترامپ را سوءاستفاده از اختیارات رئیس جمهور در وضع تعرفه ها توصیف کرد.

جونی ارنست سناتور جمهوریخواه از ایالت آیووا نیز گفت: اگر ترامپ سیاست اعمال تعرفه ها را که قرار است از 10 ژوئن (20 خرداد) اعمال شود ادامه دهد، بیم آن را دارم پیشرفت برای دستیابی به مرحله نهایی توافق تجاری مذکور متوقف شود.

دموکرات ها همچنین از تصمیم ترامپ انتقاد کرده و چنین استدلال می کنند که چنین راهبردی تو خالی و پوچ است و صرفاً نمایشی و خوراک خبری را تأمین می کند.

استنی هویر رهبر اکثریت مجلس کنندگان آمریکا از ایالت مریلند گفت: این نیز یک شیرین کاری دیگر رئیس جمهوری است که ترجیح می دهد به جای ارائه راهبرد، نمایش بدهد و وارد ماجراجویی های خطرناک با استفاده از معاش کارگران ومصرفکنندگان شود.

این کننده دموکرات هشدار داد این تعرفه ها بویژه به خودروسازان آسیب می رساند.

اقدام دیگر ترامپ در روز پنجشنبه، دموکرات ها را آزرده خاطر کرد. وی ساعاتی قبل از اعلام تصمیم خود درباره اعمال تعرفه ها بر صادرات مکزیک، 30 روز به کنگره فرصت داد تا توافق جدید نفتا را برسی کنند. نانسی پلوسی و برخی دیگر از دموکرات ها خواستار بررسی برخی موضوعات این توافق از جمله در ارتباط با قوانین کار قبل از تصویب نهایی آن هستند. پلوسی گفت، این اقدام ترامپ گامی مثبت نبوده است و فقدان آگاهی از سوی دولت آمریکا را در خصوص سیاست و روندهای تصویب توافقات تجاری نشان می دهد. ریچارد نیل رئیس دموکرات کمیته امکانات مالی مجلس کنندگان آمریکا گفت، دموکرات ها در مقابل تاکتیک های فشار ترامپ تسلیم نمی شوند.جمهوریخواستار بویژه کنندگان جامعه کشاورزان همواره با ترامپ در زمینه تعرفه ها اختلاف نظر داشته اند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 6

به "تصمیم تازه ترامپ جمهوری خواهان و دموکرات ها را عصبانی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم تازه ترامپ جمهوری خواهان و دموکرات ها را عصبانی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید