تحقیق و تفحص از املاک شهرداری تهران

به گزارش فروش برتر، اعضای شواری اسلامی شهر تهران با رای حداکثری خود به تحقیق و تفحص از املاک شهرداری در قالب خرید، فروش ، تهاتر و واگذاری رای مثبت دادند.

تحقیق و تفحص از املاک شهرداری تهران

به گزارش فروش برتر، صبح امروز آنالیز تحقیق و تفحص از املاک شهرداری تهران روی میز آنالیز شورای شهر نهاده شد و بهاره آروین به عنوان یکی از پیشنهاد دهندگان این تحقیق و تفحص گفت: تحقیق و تفحص از شهرداری تهران تنها در مورد واگذاری حق بهره برداری نیست بلکه با توجه به ابهامات زیاد در مورد فروش ، اجاره و واگذاری املاک، آنالیز انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در 8 اسفند ماه سال گذشته شورای شهر طرحی در این خصوص به تصویب رساند و این موضوع به کمیسیون های برنامه وبودجه و حقوقی ارجاع داده شد، ادامه داد: چندین بار این مسئله را در جلسات مختلف پیگیری کردیم و حتی سه نامه به شهرداری تهران با موضوع دریافت گزارش املاک ارسال شد و حتی در آخرین جلسه نامه ای به شهرداری ارسال کردیم و به آنها دو ماه فرصت داده شد که گزارش کاملی از املاک شهرداری به شورای شهر ارائه نمایند؛ اما متاسفانه فقط یک لیست در مورد املاکی که حق بهره برداری از آنها به دیگران سپرده شد، به شورا ارسال شد که مسئولیت پذیرانه نبود.

آروین با بیان این که این تحقیق و تفحص تنها در مورد واگذاری حق بهره برداری املاک نیست و در مورد تملک ها نیز بعضا موارد غیر ضرور با ارقام بالا در آن دیده می گردد اضافه نمود: در این گزارش در مورد تهاترها نیز تحقیق خواهد شد و اساسا معین نیست این واگذاری ها براساس کدام ضوابط صورت گرفته است.

وی با بیان این که در حوزه املاک شهرداری شفافیت ضروری است چرا که اغلب فرآیندها دستی بوده و شاید به همین دلیل نتوانستند گزارشی جامع ارائه نمایند که قانع کردن نماینده باشد، گفت: به هر حال بعد از گذشت 10 ماه از مطرح شدن طرح املاک شهرداری شورای شهر میخواهد در قالب تحقیق و تفحص از املاک شهرداری موضوع را شفاف سازی کند و باید ببینیم که چه اتفاقی افتاده است.

آروین اضافه نمود: دو کمیسیون برنامه و حقوقی بعد از آنالیز های نهایی به این جمع بندی رسیدند که تحقیق و تفحص از املاک شهرداری در راستای شفافیت و پیگیری تخلفات ضروری است.

به گزارش فروش برتر، در ادامه میرلوحی به عنوان یکی دیگر از پیشنهاد دهندگان این تحقیق و تفحص گفت: در مرحله اول که بحث املاک مطرح شد تنها 674 فقره ملک واگذار شده به اشخاص حقیقی کشف شد و در مرحله دوم این املاک به 1300 فقره رسید اما وقتی بحث تحقیق و تفحص مطرح شد این رقم واگذاری ملک به 1900 فقره رسید هر چند که معلوم نبود این زمین ها با چه ابعادی هستند اما بعدا معین شد که ممکن است 3800 واحد ملکی باشند که هر کدام می توانست یک واحد و بالاتر باشد و به همین دلیل بحث تحقیق و تفحص را مطرح کردیم تا به یک شفافیت برسیم.

وی اضافه نمود: دو نیم سال است که مدیریت تغییر نموده و همه با سیاست های قبلی مخالف هستند اما می بینیم که دوستانمان هنوز از کشف موارد جدید خبر می دهند و اصلا کلمه کشف الان برای ما نگران نماینده است چرا که براساس تبصره 13 آیین نامه اقتصادی، باید همه اسناد مالکیت شهرداری در بانک اطلاعاتی وجود داشته باشد اما می بینیم که 1100 فقره کپی سند وجود دارد اما خودش نیست.

میرلوحی با بیان این که دیگر دلیلی ندارد که زمین های شهرداری در اختیار دیگران باشد، گفت: انضباط بخشی به املاک و احصاء حساب و کتاب آنها ضروری است و متاسفیم که هنوز در جلسه اخیری که مسوولان شهرداری با قاضی دادسرای شعبه 37 داشتند می شنویم که در طرشت یک فردی تا حالا دو بار از شهرداری پول گرفته اما باز هم ادعا می نماید. چرا؟

وی با بیان این که معاملات ده سال اخیر درحوزه خرید و فروش و واگذاری ها در این تحقیق و تفحص شفاف می گردد، ادامه داد: باید اعلام کنم که در بخشی از خریدها و فروش ها مقررات وضوابط معین نیست و حتی نامه ای زده شده از سوی بازرسی کل کشور که در مورد 41 فقره ملک تذکر داده اند. هر چند که من از این دوستان گلایه دارم که چرا در موقع خود کاری نکردند .

وی با اعلام شکایت معاونت نظارت از 41 مورد ملک شناسایی شده در شهرداری گفت: باید معین گردد که چرا املاک شهرداری گوشت قربانی شده بودند.

به گزارش فروش برتر، اعضای شورای شهر با رای اکثریت خود مصوبه تحقیق و تفحص از املاک شهرداری را به تصویب رساندند.

پس از تصویب این تحقیق و تفحص الهام فخاری رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران اضافه نمود: سوال دارم که اولین تحقیق و تفحص شورا که در مورد موسسه همشهری بود چه شد چرا شورا آن را به قوه قضاییه ارجاع نداد؟ اگر قراراست تحقیق و تفحص ها از شورا بیرون نرود چه کارآیی دارد؟

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 440

به "تحقیق و تفحص از املاک شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیق و تفحص از املاک شهرداری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید