انتشار آگهی معاملات شهرداری در سایت شفافیت

به گزارش فروش برتر، رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران گفت: با راه اندازی درگاه واحد انتشار آگهی های معاملات، متقاضیان شرکت در مزایده ها و مناقصه های شهرداری تهران، می توانند با مراجعه به وب سایت شفاف، علاوه بر اینکه از آگهی ها به صورت روزانه با خبر شوند، اسناد مزایده و مناقصه را نیز دریافت نمایند.

انتشار آگهی معاملات شهرداری در سایت شفافیت

بهاره آروین در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص خاتمه راه اندازی درگاه واحد انتشار آگهی های معاملات شهرداری تهران با بیان اینکه پیش از این دریافت اسناد مناقصه و مزایده به صورت دستی و غیرسیستمی انجام می شد، گفت: به همین دلیل متاسفانه دیده شده که در بعضی موارد از ارائه اسناد مناقصه یا مزایده به متقاضیان خودداری می شد.

رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران اضافه نمود: به دلیل عدم دسترسی افراد به اسناد مناقصه و مزایده شاهد آن بودیم که میانگین تعداد شرکت نمایندگان در مناقصه ها و مزایده های شهرداری کم بود و حتی در مورادی مشاهده شده بود که بسیاری از معاملات مهم و بزرگ شهرداری به جای انتشار عمومی در نشریات مهم، در نشریات دسته چندم که تیراژ بالا ندارند منتشر می شد و به همین دلیل اساسا کسی از برگزاری مزایده یا مناقصه آگاه نمی شد.

آروین با بیان اینکه متاسفانه واگذاری مجموعه بام لند نیز بدین شیوه بوده بگونه ای که آگهی مزایده این مجموعه به عنوان یکی از مهمترین معاملات شهرداری تهران در سال های گذشته در یک هفته نامه دست چندمی منتشر شد، ادامه داد: حالا با راه اندازی درگاه واحد انتشار آگهی های شهرداری تهران دو اتفاق مهم در حوزه شفاف سازی معاملات در شهرداری تهران رخ می دهد. در گام اول، همه افراد متقاضی می توانند با مراجعه به وب سایت، فهرست تمامی آگهی های مزایده و مناقصه در شهرداری تهران را ببینند و درگام دوم متقاضیان می توانند، تمامی اسناد مناقصه و مزایده را به صورت الکترونیک از این درگاه دانلود نمایند.

وی با تاکید بر اینکه با راه اندازی درگاه واحد انتشار آگهی های معاملات، متقاضیان شرکت در مزایده ها و مناقصه های شهرداری تهران می توانند با مراجعه به وب سایت شفاف، علاوه بر اینکه از آگهی ها به صورت روزانه با خبر شوند، اسناد مزایده و مناقصه را نیز دریافت نمایند؛ اضافه نمود: با راه اندازی این درگاه، تبعیضی که در گذشته وجود داشت، برطرف می گردد و شاهد رقابتی تر شدن فضای مزایده ها و مناقصه ها در شهرداری خواهیم بود.

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر در خصوص زمان راه اندازی تالار معاملات گفت: مقرر شد تمام الکترونیکی شدن فرایند انجام معاملات در شهرداری در اولویت قرار گیرد و بعد از آن اگر لازم بود نسبت به افتتاح فیزیکی تالاری برای انجام معاملات اقدام گردد.

وی اضافه نمود: صفحه واحد انتشار آگهی های معاملات شهرداری شامل مزایده ها و مناقصه ها به عنوان گامی ابتدایی در تمام الکترونیکی کردن فرایند معاملات، آماده شده و به زودی روی وب سایت شفاف رونمایی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 392

به "انتشار آگهی معاملات شهرداری در سایت شفافیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار آگهی معاملات شهرداری در سایت شفافیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید