اقدام آمریکا در کشتن بغدادی اقدام بزرگی نبود ، ما و کشورهای منطقه داعش را شکست دادیم

به گزارش فروش برتر، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به ادعاهای آمریکا مبنی بر کشته شدن ابوبکر بغدادی توسط نیروهای این کشور در منطقه ادلب، اظهار کرد: از نظر ما اقدام آمریکایی ها اقدام بزرگی نبوده است؛ چرا که داعش پیش از این توسط ما و کشورهای منطقه شکست داده شده بود.

اقدام آمریکا در کشتن بغدادی اقدام بزرگی نبود ، ما و کشورهای منطقه داعش را شکست دادیم

سید عباس موسوی در اظهاراتی با بیان این که گروه های تروریستی مانند داعش و شخصیت هایی مانند ابوبکر بغدادی و امثال وی که در راس گروه های تروریستی قرار دارند به ادعا و اعتراف خود آمریکایی ها توسط خود آنها به وجود آمده اند، گفت : این گروه ها و افراد برای آمریکایی ها تاریخ مصرف دارند و هرگاه تاریخ مصرف آنها به سرانجام برسد آنها را از بین می برند.

این دیپلمات کشورمان با تاکید بر این که گروه تروریستی داعش را جوانان جریان مقاومت و ملت ها و دولت های سوریه، عراق با پشتیبانی لجستیکی ایران و مردم متدین منطقه با مقاومت خود از بین بردند ادامه داد: اما متاسفانه هنوز تفکر تروریسم و فرقه گرایی زنده است و کشورهایی چون آمریکا از آنها برای اهداف خود استفاده می نمایند بنابراین ما کشته شدن ابوبکر بغدادی را سرانجام داعش نمی دانیم.

وی ادامه داد: گرچه داعش را شکست داده ایم، اما هشدار می دهیم که این تفکر هنوز زنده است و ممکن است بقایای آنها توسط آمریکایی ها در منطقه سازماندهی شوند چنانچه که دست به عملیات تخریبی شوند.

موسوی در گفت وگو با خبرگزاری صداو سیما با بیان این که ما این اقدامات آمریکایی ها را که همراه با سروصدای زیادی بود خیلی عجیب و غریب نمی دانیم، ادامه داد: آنها عموما با نزدیک شدن به موسم انتخابات حربه های این چنینی را برای مصارف داخلی خود رو می نمایند.

سخنگوی وزارت امورخارجه تاکید نمود: به نظر ما اقدام آمریکایی ها، اقدام بزرگی نبوده است و همانطور که اشاره شد داعش توسط ما و کشورهای منطقه شکست داده شد و باید منتظر بمانیم و ببینیم که دشمنان منطقه برای آینده منطقه باز چه نقشه هایی در سر دارند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 310

به "اقدام آمریکا در کشتن بغدادی اقدام بزرگی نبود ، ما و کشورهای منطقه داعش را شکست دادیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام آمریکا در کشتن بغدادی اقدام بزرگی نبود ، ما و کشورهای منطقه داعش را شکست دادیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید