افزایش دو برابری خبرنگاران بیمه شده، راستا آینده تامین کاغذ مطبوعات روانتر می گردد

به گزارش فروش برتر، خبرنگاران/مرکزی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با تمهیداتی که اتخاذ شده است جهت آینده تامین کاغذ مطبوعات در کشور روان تر خواهد شد.

افزایش دو برابری خبرنگاران بیمه شده، راستا آینده تامین کاغذ مطبوعات روانتر می گردد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

سیدعباس صالحی شامگاه گذشته در سرانجام سفر دو روزه خود به استان مرکزی در نشستی با فروش برتر که در سالن جلسات فرمانداری ساوه تشکیل شد، اظهار کرد: در 9 ماهه امسال کل دریافت یارانه مطبوعات از خزانه 13 درصد بودجه مصوب یارانه مطبوعات بوده و با تخصیص جدیدی که اجرا شده و بسیار محدود است نمی توان جوابگوی بحران رسانه ها بود.

وی در خصوی فرایند فرآیند مجوزها گفت: در امسال مجوزها از بیش از 130 مورد به 36 مورد کاهش یافته است و برای هر مجوزی 10 دستورالعمل شامل شرایط و فرآیندهای خاص منظور شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به امنیت شغلی فروش برتر اشاره نمود و اضافه کرد: دولت لایحه تشکیل سازمان نظام رسانه ای را تدوین نموده و در مجلس در حال آنالیز است که بر اساس آن از حقوق فروش برتر به عنوان یک تشکل صنفی مدنی حمایت گردد.

وی در خصوص بی مسئولیتی دفاتر مرکزی بعضی نشریات در قبال بیمه فروش برتر، گفت: به دنبال تنظیم و تدوین گزارش جامعی از استان ها هستیم و معتقدیم که مسئولیت دفاتر شهرستانی مشابه دفاتر مرکزی و اصلی است و باید این موضوع به صورت جدی آنالیز گردد.

صالحی در خصوص مشکل تامین کاغذ نیز گفت: دولت در اواخر اردیبهشت به این نتیجه رسید که کاغذ در زمره کالاهای اساسی قرار گیرد. البته برای کاغذ فرهنگی که کاغذ کتاب و مطبوعات است حساب جداگانه باز شده است و سالانه حدود 80 الی 90 میلیون دلار با ارز 4200 تومانی هزینه دارد.

وی همچنین از واردات 17 الی 18 میلیون تن کاغذ در 9 ماهه سالجاری اطلاع داد و گفت: این میزان کاغذ وارداتی با هماهنگی معاونت های وزارتخانه در بین مطبوعات و نشریات توزیع خواهد شد و تا دو ماه آینده شرایط بهتری رقم خواهد خورد.

وی باتاکید بر اینکه تفکیک کاغذ فرهنگی از سایر کاغذها، فرآیندی زمان بر بود، توضیح داد: از مردادماه سالجاری جهت روان تری در تامین کاغذ ایجاد شده است و این جهت روان تر از گذشته در آینده ادامه خواهد داشت و هم اکنون حدود 46 میلیون تن خرید ارز برای واردات کاغذ اجرا شده است. البته تا کالا از گمرک ترخیص گردد چند ماه طول می کشد اما با سازوکار ایجاد شده فرایند تامین کاغذ جهت قابل اعتمادتر و روان تری را پیش گرفته است.

وزیر ارشاد از نمایندگان رسانه های استان مرکزی خواست برای رایزنی در خصوص مسائل به معاونت های مرتبط وزارت ارشاد مراجعه نمایند تا شرایط بهتری برای برون رفت از مسائل فراهم گردد.

وی تاکید نمود: در یکسال اخیر شمار بیمه شدگان خبرنگار حداقل دو برابر شده است و فرایند افزایش شمار بیمه شدگان خبرنگار ادامه خواهد داشت.

صالحی بیان نمود: رسانه های ایران در فاصله چهار سال اخیر به دلیل افزایش پهنای باند اینترنت کشور و فراگیری شبکه های اجتماعی دچار شوک ارتباطی شدند که سبب ایجاد گسل ها و گسست هایی در نظام ارتباطی شده است و مطبوعات کاغذی دچار اختلال شدند.

وی گفت: هم اکنون میزان استفاده روزانه از اینترنت در کشور حدود 175 دقیقه و در استان مرکزی 199 دقیقه است و بخشی قابل توجهی از فضای رسانه ای در حوزه اینترنت اتفاق می افتد.

وی گفت: با وجود محدودیت هایی که در منابع اقتصادی وجود داشت اما نمایشگاه کتاب در 25 استان کشور برگزار گردید و در استان مرکزی نیز پس از وقفه چند ساله در سالجاری برپا شد.

صالحی به مسکن فروش برتر نیز اشاره نمود و اضافه کرد: تفاهم نامه ای با وزارت راه و شهرسازی با هدف بهره مندی زیرمجموعه های وزارت ارشاد از مزایای مسکن ملی شامل اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه منعقد شده است.

وی ترسیم نقشه راه حمایتی از فضای فرهنگی و هنری استان مرکزی را هدف اصلی از این سفر دانست و اضافه کرد: 118 میلیارد تومان اعتبار با انعقاد تفاهم نامه ای میان وزارت ارشاد و استانداری مرکزی برای تقویت زیرساخت های فرهنگی استان در حوزه های مختلف امضا شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 416

به "افزایش دو برابری خبرنگاران بیمه شده، راستا آینده تامین کاغذ مطبوعات روانتر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش دو برابری خبرنگاران بیمه شده، راستا آینده تامین کاغذ مطبوعات روانتر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید