افزایش حق مسکن کارگران باید از ابتدای سال اعمال گردد

به گزارش فروش برتر، خبرنگاران: عضو کارگری شورایعالی کار با انتقاد از تاخیر طولانی در تصویب حق مسکن گفت: انتظار داریم اجرای حق مسکن از ابتدای سال ابلاغ گردد.

افزایش حق مسکن کارگران باید از ابتدای سال اعمال گردد

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت چینی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، علیرغم وعده وزیر کار و دولت مبنی بر تصویب افزایش حق مسکن 300 هزار تومانی تا انتها تیرماه، اکنون که یک هفته از مرداد گذشته هنوز خبری از تصویب آن نیست؛ این در حالیست که به اعتقاد فعالان کارگری این 300 هزار تومان حتی هزینه اسباب کشی هم نیست و نمی تواند در طول ماه، دو کیلو گوشت برای سفره های کارگران فراهم کند.

آیت اسدی (عضو کارگری شورایعالی کار) در ارتباط با این تاخیر می گوید: ما نمایندگان کارگری مساله را بارها پیگیری کردیم؛ حتی نامه زدیم و وعده های دولت را یادآوری کردیم؛ انتظار ما نمایندگان کارگری این است که دولت زمان اجرای حق مسکن را از ابتدای سال ابلاغ کند تا قسمت ناچیزی از هزینه هایی که در این چندماه به خانوارهای کارگری کشور تحمیل شده، جبران شود.

به گفته اسدی، حالا که دولت در تصویب و ابلاغ حق مسکن 300 هزار تومانی تا این اندازه تاخیر داشته، باید حتماً زمان اجرای این مولفه مزدی را از ابتدای سال در نظر بگیرد.

عضو کارگری شورایعالی کار در ادامه ضمن انتقاد از تورم افسارگسیخته ماه های اخیر می گوید: در چند ماه گذشته هزینه های زندگی در همه بخش ها از خوراکی ها گرفته تا مسکن و حمل و نقل به شدت افزایش یافته است؛ بنابراین انتظار داریم جلسه شورایعالی کار هرچه سریعتر برگزار شود و سبد معیشت خانوار مجدداً محاسبه شود.

او تاکید می نماید: امروز اگر سبد معیشت دوباره محاسبه شود، معین خواهد شد که سبد 4 میلیون و 940 هزار تومانی چقدر در طول همین چهار ماه افزایش قیمت داشته است؛ دولت باید فکری به حال بهبود معیشت کارگران بکند و هرچه زودتر جلسه شورایعالی کار برای ترمیم دستمزد 99 برگزار شود.

به گفته اسدی، حق مسکن 300 هزار تومانی در این فشار تورم و گرانی ها، نمی تواند گرهی از کار کارگران بگشاید و ترمیم دستمزد یک ضرورت قطعی است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 815

به "افزایش حق مسکن کارگران باید از ابتدای سال اعمال گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش حق مسکن کارگران باید از ابتدای سال اعمال گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید