اطلاعیه شهرداری تهران درباره برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران

به گزارش فروش برتر، خبرنگاران آنلاین:مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در رابطه با برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران اطلاعیه ای را صادر کرد.

اطلاعیه شهرداری تهران درباره برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران

به گزارش شهرنوشت، در متن این اطلاعیه آمده است:

شهرداری تهران به عنوان مجری برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها تابع قوانین بالادستی است و در حال حاضر منطبق بر مصوبه شماره 51536/136353 هیات وزیران ابلاغی به وزارت کشور و مصوبه شورای شهر تهران، موظف است با همه توان این انتخابات را که برای نخستین بار به صورت تمام الکترونیک برگزار می شود به انجام برساند.

به موجب بند 7 ماده 80 قانون شوراها اقدام در خصوص تشکیل انجمن ها و نهادهای اجتماعی و امدادی با توافق دستگاه های ذیربط از جمله اختیارات شوراهای شهر است.

شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری تهران نیز براساس مفاد این بند اقدام به برگزاری انتخابات شورایاری ها کرده اند. در ماده 76 قانون مذکور نیز قانونگذار بر جلب مشارکت و همکاری مردم در اداره مناطق تاکید کرده است.

لازم به ذکر است رئیس محترم مجلس شورای اسلامی نیز در تاریخ 21 دی ماه 1394 طی نامه ای عدم مغایرت مصوبه هیات وزیران با قانون را به صراحت اعلام کرده است. از این رو، می توان گفت که برگزاری انتخابات شورایاری ها بلااشکال و قانونی است.

با این وجود چنانچه از سوی هر یک از نهادهای قانونی از جمله دولت و یا سایر ارکان ذیصلاح دستوری مبنی بر عدم برگزاری صادر شود، شهرداری تهران تابع قانون خواهد بود.

مع الوصف؛ از نظر شهرداری تهران با توجه به همکاری کلیه دستگاه های ذیربط و انجام تمامی مراحل برگزاری انتخابات طبق تقویم مصوب و مشارکت گسترده شهروندان تهرانی، این انتخابات در روز 4 مردادماه برگزار خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 38

به "اطلاعیه شهرداری تهران درباره برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه شهرداری تهران درباره برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید