از اقدامات کشورهای جهان در زمان شیوع کرونا برای گردشگری عقب نیستیم

به گزارش فروش برتر، ایسنا/ براساس سخنان وزیر میراث فرهنگی، از اقدامات کشورهای جهان در زمان شیوع کرونا برای گردشگری عقب نیستیم.

از اقدامات کشورهای جهان در زمان شیوع کرونا برای گردشگری عقب نیستیم

مرزهای ایران از سال گذشته با مصوبه ستاد ملی کرونا به روی گردشگران خارجی بسته شده و صدور ویزای گردشگری هم متوقف مانده است. هرچند، این وزارتخانه بتازگی از بازگشایی مرزها به روی گردشگران از نیمه های تیر خبر داده است. با این وجود، علی اصغر مونسان درباره انتظار زودهنگام برای رونق گردشگری درحالی اظهارنظر کرد که سرعت واکسیناسیون در داخل کشور به یک دغدغه جدی تبدیل شده و هنوز مطالبه شاغلان گردشگری برای دریافت در اولویت واکسن کووید بی پاسخ مانده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دیداری که با هانس اودو موتسل، سفیر آلمان در ایران داشت، گفت: از اقداماتی که کشورهای جهان در زمان شیوع کرونا برای گردشگری انجام داده اند، عقب نیستیم.

او سپس به بهره برداری از 400 هتل در دولت های یازدهم و دوازدهم، افزایش تعداد اقامتگاه های بومگردی تا 2200 واحد و بازسازی کاروانسراها و خانه های تاریخی با سرمایه مردم و تبدیل آنها به اقامتگاه و گردشگرپذیر کردن مزارع کشاوری اشاره کرد و گفت که با انجام تمام این کارها گردشگری کشورمان از تنوع خوبی برخوردار و ظرفیت های کشور هم فعال شده است.

مونسان همچنین برای برگزاری مناسبت های فرهنگی بین دو کشور اعلام آمادگی کرد و اضافه کرد: من و دکتر ظریف در این خصوص حمایت می کنیم. همچنین برای برگزاری مناسبت های فرهنگی میان دو کشور آمادگی داریم. فضاهایی مانند کاخ سعدآباد و نیاوران را که در اختیار ما واقع شده است می توانیم برای برگزاری برنامه های فرهنگی اختصاص دهیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای همکاری های کارشناسی دو کشور در حوزه میراث فرهنگی هم اعلام آمادگی کرد و در تاکید گفت: امیدواریم بعد از کرونا درهای کشور را برای حضور گردشگران، بیشتر باز کنیم و دوباره شاهد رونق گردشگری باشیم.

آلمان به رابطه گردشگری با ایران علاقمند است

سفیر جمهوری فدرال آلمان در تهران هم از علاقمندی برای توسعه روابط گردشگری بین دو کشور، با توجه به فرایند واکسیناسیون در آلمان و سایر کشورها سخن گفت.

هانس اودو موتسل همچنین از پیشنهاد ایران برای انجام کارهای فرهنگی مشترک میان دو کشور استقبال کرد و اضافه کرد: برای ما هم بسیار مهم است؛ چرا که موجب ایجاد پل میان فرهنگ ها می شود و مردم به یکدیگر نزدیک می شوند.

او بیان کرد: آماده ایم در زمینه های تخصصی به ویژه در حوزه میراث فرهنگی میان کارشناسان دو کشور ارتباط برقرار کنیم تا از تجربیات هم استفاده کنند.

آلمان نه تنها یکی از بازارهای گردشگری سنتی ایران بشمار می آید که در بین کشورهای اروپایی بیشترین تعداد گردشگر را در ایران دارد و در زمینه همکاری های باستان شناسی با ایران پیشینه ای طولانی دارد.

منبع: همگردی
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1531

به "از اقدامات کشورهای جهان در زمان شیوع کرونا برای گردشگری عقب نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از اقدامات کشورهای جهان در زمان شیوع کرونا برای گردشگری عقب نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید