ارزیابی 4هزار ترانه در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر

به گزارش فروش برتر، تهران (پانا) - نشست شورای داوران جایزه ترانه سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر برگزار گردید و به گفته دبیر این جشنوار، بیش از چهار هزار پرونده ترانه های مهر 1398 تا مهرماه 1399 توسط هیات داوران جایزه ترانه ارزیابی شده است.

ارزیابی 4هزار ترانه در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر

نشست شورای داوران جایزه ترانه سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر با حضور محمد اله کمک (مدیرکل دفتر موسیقی)، مسلم نادعلی زاده دبیر این جایزه و داوران این بخش متشکل از اسماعیل امینی، مجید افشاری، محمدعلی بهمنی، محمدمهدی سیار، حمیدرضا شکارسری، ناصر فیض و عبدالجبار کاکایی برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه، محمد اله کمک مدیرکل دفتر موسیقی گفت: در شورای شعر ترانه و کلام دفتر موسیقی، در آنالیز ترانه ها حداقل ها مدنظر قرار می گیرد و آنالیز موارد کیفی و حرفه ای در ترانه سرایی معمولا در جایزه ها و جشنواره ها مدنظر قرار می گیرد.

مدیرکل دفتر موسیقی اضافه کرد: سال گذشته در جایزه ترانه، ترانه های یک سال آنالیز شد و پس از یک آنالیز اولیه، تعدادی ترانه را هیات داوران در مرحله دوم و سوم ارزیابی کرد. امسال نیز ترانه های یکسال اخیر که به دفتر موسیقی رسیده توسط هیات داوران ارزیابی می گردد. هدف این جایزه توجه به کیفیت و شناسایی ترانه های خوب و کار ایجابی در حوزه ترانه است.

مسلم نادعلی زاده، دبیر جایزه ترانه سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر گفت: بیش از چهار هزار پرونده ترانه های مهر 1398 تا مهرماه 1399 توسط هیات داوران جایزه ترانه ارزیابی شده که پس از ارزیابی اولیه هیات داوران، حدود 100 ترانه برای ارزیابی نهایی انتخاب شد و پس از ارزیابی نهایی برگزیدگان معرفی می شوند.

نادعلی زاده در ادامه گفت: متأسفانه بیشتر ترانه ها سطحی شده اند و دستیابی به ترانه هایی که شاخص هایی را از لحاظ حرفه ای و فنی و محتوایی داشته باشند، کار دشواری است. با همت دوستان و همکاران ارجمند امیدواریم که بتوان آثار شاخص و حرفه ای را معرفی کرد.

در ادامه این جلسه داوران جایزه ترانه نظرات خود را درباره جایزه ترانه بیان کردند.

همچنین به پیشنهاد هیات داوران مقرر شد دبیرخانه جایزه در نامه ای به شرکت های موسیقی از آنها دعوت کند تا ترانه های برتر یکسال اخیرشان را به انتخاب خود، به دبیرخانه جایزه ترانه ارائه نمایند.

جایزه ترانه با هدف تجلیل و تشویق ترانه سرایان برتر، ترویج مفاهیم نو و ارزشمند در ترانه ، حمایت و معرفی ترانه های برتر، به دبیری مسلم نادعلی زاده در سی و ششمین دوره جشنواره موسیقی فجر برگزار می گردد.

در این جایزه، متن ترانه هایی که از مهرماه 1398 تا مهرماه 1399 به صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم موسیقی از سوی مؤسسات یا اشخاص حقیقی پس از دریافت مجوز از دفتر موسیقی فراوری و منتشر شده اند، توسط هیات داوران آنالیز و ترانه های برگزیده معرفی می شوند.

در بازه زمانی معین شده بیش از چهار هزار قطعه متن ترانه با مجوز دفتر موسیقی به صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم منتشر شده اند، که مرحله نخست انتخاب این ترانه ها اجرا شده است و در مرحله نهایی ترانه های برگزیده در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر معرفی می شوند.

سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر 28 بهمن تا 3 اسفندماه امسال به دبیری حسن ریاحی برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1216

به "ارزیابی 4هزار ترانه در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزیابی 4هزار ترانه در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید