اثربخشی افزایش قیمت بنزین تا یک سال آینده از بین می رود

به گزارش فروش برتر، رئیس پلیس هدایت و رانندگی گفت: افزایش قیمت، تا یک سال آینده اثربخشی خود را از دست می دهد، برای مردم عادی می گردد و شرایط تردد مانند قبل خواهد شد.

اثربخشی افزایش قیمت بنزین تا یک سال آینده از بین می رود

به گزارش گروه اجتماعی فروش برتر، سردار سید کمال هادیان فر صبح امروز در نشست تخصصی پلیس هدایت و رانندگی ناجا با بیان اینکه چهار حوزه مدیریت ترافیک، تسهیل در تردد، ایمنی در تردد، ارائه خدمات مطلوب جزو برنامه های پلیس راهور است، اظهار کرد: انضباط نماد توسعه و بالندگی هر کشور است. شاید نتوانیم به تمام ابعاد انضباط ترافیکی بپردازیم، اما می توانیم به مواردی همچون نظام مند کردن موتورسیکلتها، عابران پیاده، استفاده از کلاه، کمربند و سایر موارد بپردازیم.

وی توضیح داد: امروز هشت درصد از فراوری ناخالص ملی کشور هزینه تصادفات شده و برای فوت هر نفر در تصادف، 5.2 میلیارد تومان خسارات مستقیم و غیرمستقیم به کشور وارد می گردد.

این مقام پلیس راهور با اشاره به مرگ 17 هزار و 183 نفر کشته و مجروحیت 365 هزار نفر در تصادفات سال گذشته، گفت: در سال 84 بالغ بر 25 هزار کشته در تصادفات رانندگی داشتیم، چه شد که آمار کشته شده ها کاهش یافت؟

هادیان فر ادامه داد: در اینکه در کاهش تصادفات سه عامل انسان، راه و وسیله دخیل هستند، بحثی نیست، اما موضوع مدیریت برای کاهش تصادفات بسیار اثربخش است، هر دوره ای که دولت به این حوزه نگاه ویژه داشت و به عنوان یک دغدغه آن را اعلام کرد، شاهد اثربخشی بودیم؛ همچنین هم افزایی 33 سازمان در این کاهش نقش دارد.

رئیس پلیس راهور، نقش روسای راهور استانها، پلیس راه استانها، رئیس پلیس راهور را نقشی انکان ناپذیر در کاهش تصادفات برشمرد و متذکر شد: در سال 85 استفاده از هواناجا، خرید خودرو های زانتیا و ایجاد تحرک در باب لجستیک و نیروی انسانی نقش به سزایی در کاهش تصادفات داشت.

وی با بیان اینکه همیاران پلیس راهور، 18 درصد در کاهش تصادفات اثربخش بودند، یادآور شد: در سال 86، با افزایش قیمت بنزین، کاهش بیش از چهار هزار کشته در تصادفات رانندگی داشتیم، اما اثربخشی افزایش قیمت بنزین در طول یک سال، افزایش خود را از دست داد، در این دوره نیز این افزایش قیمت، تا یک سال آینده اثربخشی خود را از دست می دهد، برای مردم عادی می گردد و شرایط تردد مانند قبل خواهد شد.

این مقام پلیس راهور، قوانین کنونی را بازدارنده ندانست و اعلام کرد: بر اثر 11 سال تحلیل تصادفات کشور، پراید و 405 بیشترین آمار کشته شدگان سوانح رانندگی را داشتند، همه متقاعد هستند که پراید اکنون باید از خط فراوری خارج گردد، اما نباید سمت خوردویی برویم که 26 درصد در تصادفات فوتی اثر گذار است.

هادیان فر با بیان اینکه از سال 96 منتهی به 97 تقریباً کاهش فوتی های تصادفات متوقف شده، مطرح نمود: هوشمندسازی، یکی دیگر از برنامه های پلیس راهور است، در شهر گوانگ ژو چین با بیش از 180 میلیون جمعیت چگونه ترافیک مدیریت می گردد؟ در کشور های اروپایی این اتفاق چگونه روی می دهد؟ باید به سمت استفاده از فناوری های اطلاعاتی برویم و از تکنولوژی های جدید استفاده کنیم وگرنه قادر به کنترل ترافیک نخواهیم بود.

رئیس پلیس هدایت و رانندگی با بیان اینکه نباید زیاد منتظر معجزه بنزین و تغییر قوانین بود، اظهار کرد: باید به دنبال تغییر تفکر و شناخت اپلیکشین ها برویم. در حوزه itc باید از شهردار ها مطالبه کنیم، در اروپا از شمالی ترین تا جنوبی ترین قسمت لاین ویژه وجود دارد، فقط خودرو های پلیس و امدادی مجاز به حرکت از این لاین هستند.

این مقام پلیس راهور با بیان اینکه در مراسم اربعین از تکنولوژی هایی مانند پهپاد و جایروپلن استفاده شد، گفت: تمام تردد ها در این مراسم با استفاده از این تکنولوژی ها کنترل و پیش بینی می شد، سال جاری با وجود تردد زائران از مرز های زمینی، کمتر از 32 ساعت محدودیت در مهران ایجاد کردیم.

هادیان فر، ارائه خدمات مطلوب بر مبنای پیش بینیپذیری را از دیگر برنامه هایی دانست که پلیس راهور باید به سمت آن برود و توضیح داد: مردم باید بدانند برای دریافت خدمات چه فرایندی را بدون دغدغه باید طی نمایند، باید شماره گذاری و درخواست گواهینامه، اجراییات و اعتراضات در بستر اینترنت روی دهد، اساساً باید تنش ها با مردم به حداقل ممکن برسد تا رضایت مندی ایجاد گردد.

این مقام پلیس راهور با اشاره به استفاده از 100 دستگاه راوفور، گفت: تا سقف 600 دستگاه راوفور و هزار دستگاه سراتو برای پلیس راهور پیش بینی کردیم. همچنین سه مدل موتورسیکلت برای پلیس راهور مدنظر است، یک مدل موتورسیکلت برای کار های پلیس راهور در شهرستان ها که گفتیم بالای 500 سی. سی باشد، یک موتور برای تشریفات که گفتیم بالای 1200 سی. سی باشد و یک موتور برای استفاده از در کلان شهر ها است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 363

به "اثربخشی افزایش قیمت بنزین تا یک سال آینده از بین می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثربخشی افزایش قیمت بنزین تا یک سال آینده از بین می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید