ائتلاف سعودی با کتمان کشته شدن فرماندهان خود به آنها توهین می کند

به گزارش فروش برتر، به گزارش خبرنگاران، پایگاه الخبر الیمنی در گزارشی با عنوان چرا عربستان فرماندهان نظامی خود را تحقیر می کند، آورده است: از زمان آغاز جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن، ریاض به کشته شدن هیچکدام از فرماندهان ارشد خود در جنگ اذعان نکرده است؛ اما نمی تواند اخبار کشته شدن این فرماندهان را مخفی نگه دارد و مجبور به بیان آن به شکلی دیگر است و این اهانت به این فرماندهان نظامی است.

ائتلاف سعودی با کتمان کشته شدن فرماندهان خود به آنها توهین می کند

این پایگاه یمنی می نویسد: جدیدترین مورد فهد بن ترکی فرمانده نیروهای مشترک است که طبق اطلاعات مورد تاکید از مسئول عالی رتبه یمنی، این فرمانده در حمله موشکی از سوی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در مآرب کشته شده است و ریاض به صدور فرمان عزل وی و توجیه این فرمان با متهم کردن وی به فساد، متوسل شده است.

الخبر الیمنی می افزاید: سرنوشت فهد بن ترکی هم مشابه فرماندهان ارشد دیگر مانند عبدالحمید المزینی فرمانده ائتلاف سعودی در مارب است که از سمتش برکنار شد و فرمانده دیگری جای وی را گرفت و سپس برایش مراسم تودیع و معارفه گرفتند بدون اینکه وی در این مراسم حاضر باشد. قبل از آن هم محمد بن احمد الشعلان کشته شد اما سعودی ها آن را اعلام نکردند و گفتند که بر اثر سکته قبلی فوت کرده است.

این رسانه می نویسد: اینکه ریاض کشته شدن فرماندهان خود را کتمان می کند و این برعکس ارتش و کمیته های مردمی است که به فرماندهان شهید خود افتخار می کنند و عملیات به نام آنها اجرا می کنند و فیلم مستند از آنها می سازند؛ گواه بر این است که سعودی ها آرمانی که به خاطرش بجنگند ندارند و آنها در سرزمین دیگران کشته شده اند. این در ششمین سال از جنگی که بن سلمان گمان می کرد که چند هفته به طول نخواهد انجامید، رخ می دهد. کارشناسان می گویند که شیوه ای که عربستان در قبال این فرماندهان در پیش گرفته، اهانت محض است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 972

به "ائتلاف سعودی با کتمان کشته شدن فرماندهان خود به آنها توهین می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف سعودی با کتمان کشته شدن فرماندهان خود به آنها توهین می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید