آمار وحشتناک مراجعه زنان باردار مبتلا به کرونا ، ازدحام بیماران در بیمارستان رازی اهواز

به گزارش فروش برتر، رئیس بیمارستان رازی اهواز گفت: در یک هفته اخیر اندازه مراجعه زنان باردار به بیمارستان رازی فوق العاده افزایش یافته است؛ به گونه ای که یک چهارم بیماران مبتلا به کرونای مراجعه کننده به بیمارستان رازی اهواز زنان باردار هستند و این آمار وحشتناک است.

آمار وحشتناک مراجعه زنان باردار مبتلا به کرونا ، ازدحام بیماران در بیمارستان رازی اهواز

از وبسایت سازمان بهداشت جهانی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر ماندانا قنواتی اظهار کرد: از ساعت 8 صبح روز سه شنبه تا آخر شب، 540 بیمار به تریاژ و 350 نفر به درمانگاه رمدسیویر بیمارستان رازی اهواز مراجعه نموده اند.

وی اضافه نمود: در دو اورژانس این بیمارستان هم 60 بیمار بستری شده اند که تعدادی از آن ها به صورت سرپایی درمان و تعدادی هم بستری می شوند.

رئیس بیمارستان رازی اهواز گفت: در یک هفته اخیر مقدار مراجعه زنان باردار به بیمارستان رازی فوق العاده افزایش یافته است به گونه ای که یک چهارم بیماران مبتلا به کرونای مراجعه نماینده به بیمارستان رازی اهواز زنان باردار هستند و این آمار، وحشتناک است.

وی ادامه داد: 90 درصد این زنان باردار دیر به بیمارستان مراجعه نموده اند و تقریباً شرایط این بیماران به سمتی می رود که نیازمند تخت ICU هستند.

قنواتی توضیح داد: در حال حاضر هشت بیمار در انتظار ICU و 17 بیمار در انتظار اعزام به بخش های جنرال داریم و در کوشش هستیم در دیگر بیمارستان های اهواز تخت در اختیار این بیماران قرار بگیرد.

وی با اشاره به ازدحام بیماران در بیمارستان رازی گفت: ازدحام بیماران و شرایط شان به گونه ای است که درد بر آن ها غلبه نموده است و ناتوان شده اند.

رئیس بیمارستان رازی اهواز توضیح داد: در بسیای از موارد، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی موجب درگیری همه اعضای خانواده شده و این مساله از دست همه خارج شده است.

وی اضافه نمود: دوره کمون سوش دلتا متفاوت تر از سوش های دیگر است به گونه ای که یک فرد مبتلا، هفت تا هشت روز بدون علامت است و در کنار دیگر اعضای خانواده قرار می گیرد و همه را مبتلا می نماید.

قنواتی اعلام کرد: در این سوش، علائمی که جدیت و فوریت بیماری را نشان می دهند هم دیرتر بروز پیدا می نمایند؛ ابتدا گرفتگی بینی، آبریزش بینی، گلو درد و تب بروز پیدا می نماید و بیشتر بیماران از دهمین روز، بدحال تر می شوند.

وی گفت: با توجه به این شرایط، در پروتکل درمانی پزشکان عمومی ذکر نموده ایم که سی تی اسکن اولیه بیماران در روز هفتم تا هشتم و سپس مجددا در روز دهم یا یازدهم انجام گردد تا بار سی تی اسکن های زودهنگام و نابهنگام کاسته گردد.

رئیس بیمارستان رازی اهواز اضافه نمود: این تصمیم، برای انجام سی تی اسکن در زمان دقیق است تا در صورت بروز ضایعه ریوی، سریع تر اقدام درمانی انجام گردد. البته این پروتکل برای بیمارانی است که بدون علائم تنفسی مراجعه می نمایند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه بیش از 800 بیمار در بیمارستان رازی اهواز رمدسیویر دریافت می نمایند، توضیح داد: با پیش بینی هایی که از گذشته اجرا شده، مشکل کمبود دارو و رمدسیویر نداریم و برای بیش از یک ماه استوک داریم، اما درصدد هستیم مقدار دارو را برای ماه های آینده افزایش دهیم، زیرا نمی دانیم دلتا چقدر در خوزستان ماندگار است.

قنواتی توضیح داد: سوش انگلیسی در استان های دیگر دو تا چهار هفته ماندگار بود، اما استان خوزستان حدود چهار ماه درگیر آن بود و شاید همین شرایط را در سوش دلتا هم داشته باشیم.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، گفت: بیماران در اولین روزی که علامت دار می شوند به پزشک مراجعه و درمان ابتدایی ضد ویروسی را دریافت نمایند تا به مرحله حاد نرسند. برای دریافت خدمات درمانی هم به نزدیک ترین مرکز درمانی به محل زندگی شان مراجعه نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 مرداد 1400 بروزرسانی: 28 مرداد 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1535

به "آمار وحشتناک مراجعه زنان باردار مبتلا به کرونا ، ازدحام بیماران در بیمارستان رازی اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار وحشتناک مراجعه زنان باردار مبتلا به کرونا ، ازدحام بیماران در بیمارستان رازی اهواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید