تورهای چین: آمادگی چین برای اجرای توافقنامه آرسپ

به گزارش فروش برتر، چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ دنیا اظهار داشت، برای پیوستن به توافقنامه روابط مشارکت مالی همه جانبه منطقه ای موسوم به آرسپ (RCEP) آمادگی کامل دارد.

تورهای چین: آمادگی چین برای اجرای توافقنامه آرسپ

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

از شینهوا، دبیرخانه اتحادیه کشورهای آسیای جنوب شرقی موسوم به آسه آن چند روز پیش بیان کرد تا به امروز 6 کشور عضو آسه آن شامل برونئی، کامبوج، لائوس، سنگاپور، تایلند، ویتنام و چهار کشور غیر عضو آسه آن از جمله چین، ژاپن، نیوزیلند و استرالیا به صورت رسمی، نامه تصویب توافقنامه روابط مشارکت مالی همه جانبه منطقه ای (RCEP) را به دبیرکل اتحادیه آسه آن ارائه داده اند که به آستانه رسمیت یافتن این توافقنامه رسیده است.

طبق مقررات مشخص شده، اآرسپ از اول ژانویه سال 2022 ،12 دی 1400، برای 10 کشور یاد شده رسمیت می یابد.

چنگ گوانگ از مسئولان وزارت بازرگانی چین در خصوص امادگی چین برای پیوستن به توافقنامه روابط مشارکت مالی همه جانبه منطقه ای موسوم به آرسپ (RCEP) گفت: چین ظرف شش ماه بعد از امضای این توافقنامه تمام اقدامات تدارکاتی را انجام داده و اکنون برای انجام تعهدات همه جانبه خود هنگامی که توافقنامه به طور کامل اجرایی گردد، آمادگی کامل دارد.

این مقام چینی اضافه نمود: اعتبار یافتن توافقنامه روابط مشارکت مالی همه جانبه منطقه ای گام مهمی در فرایند یکپارچگی اقتصاد منطقه ای آسیای شرقی بوده و به شکلی چشمگیر محیط کسب و کار منطقه را بهبود می بخشد و به رشد سرمایه گذاری های کلان و ایجاد فرصت های تجاری در منطقه یاری خواهد نمود.

توافقنامه ارسپ با تحکیم و پیشبرد فرایند ادغام زنجیره های صنایع، زنجیره های تامین کالا و ارزش منطقه ای، بطور موثر اعتماد اعضای مختلف آن برای شکوفایی مجدد اقتصاد پس از دوران اپیدمی کرونا را تقویت خواهد نمود. بدین ترتیب، همه کشورهای عضو نیز در انتظار اجرای رسمی آن هستند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 آذر 1400 بروزرسانی: 20 آذر 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1657

به "تورهای چین: آمادگی چین برای اجرای توافقنامه آرسپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورهای چین: آمادگی چین برای اجرای توافقنامه آرسپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید