آماده باش کانادا برای تنش پس از انتخابات آمریکا

به گزارش فروش برتر، خبرنگاران : نخست وزیر کانادا گفته کشورش آمادگی پذیرش آشفتگی احتمالی در آمریکا در صورت شفاف نبودن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور را دارد.

آماده باش کانادا برای تنش پس از انتخابات آمریکا

بهترین تجربه سفر را به کارگزار کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس: جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا روز پنجشنبه گفت کشورش آمادگی پذیرش آشفتگی احتمالی در آمریکا در صورت برگزاری یک انتخابات بحث بر انگیز در این کشور را دارد.

وبگاه هیل به نقل از شبکه خبری بلومبرگ نوشته، ترودو در شهر اتاوا به خبرنگاران گفت: ما مطمئناً امیدواریم که مانند بسیاری دیگر در سراسر دنیا یک انتقال قدرت بى دردسر یا نتیجه ای معین در انتخابات [آمریکا] وجود داشته باشد.

وی اضافه نمود: اگر [نتیجه انتخابات] شفافیت کمی داشته باشد، ممکن است بعضی آشفتگی ها به وجود آید و ما باید آمادگی پذیرش هرگونه نتیجه ای را داشته باشیم.

ترودو همچنین گفت: به نظر من، این (نتیجه انتخابات شفاف) چیزی است که کانادایی ها از دولت های خود انتظار دارند و ما مطمئناً در خصوص آن تأمل می کنیم.

نخست وزیر کانادا توضیح داد که قصد ندارد درباره انتخابات آمریکا و فراتر از آن توصیه هایی را مطرح کند.

وی در ادامه صحبت های خود اضافه نمود: آنچه در آمریکا بعد از انتخابات اتفاق می افتد بر کانادا نیز تأثیر می گذارد، اما وظیفه ما این است که برای هر نتیجه ای آماده باشیم.

رئیس جمهور آمریکا اخیرا در چندین نوبت در پاسخ به این سوال که آیا در صورت شکست در انتخابات، قدرت را مسالمت آمیز به جو بایدن تحویل خواهد داد، گفته که انتقال قدرتی در کار نخواهد بود و فقط در صورت تقلب در انتخابات، او شکست خواهد خورد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 956

به "آماده باش کانادا برای تنش پس از انتخابات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده باش کانادا برای تنش پس از انتخابات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید