آخرین جزئیات قتل 2 محیط بان زنجانی، یکی از قاتلان سابقه دار بوده است خبرنگاران

به گزارش فروش برتر، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه آهوان منطقه فیله خاصه هدف اصلی شکارچیان دیروز بوده است، گفت: از منازل این شکارچیان مقدار قابل توجهی گوشت آهو نیز کشف شده است.

آخرین جزئیات قتل 2 محیط بان زنجانی، یکی از قاتلان سابقه دار بوده است خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، شامگاه دوشنبه دو محیط بان زنجانی بر اثر درگیر با شکارچیان غیرمجاز به شهادت رسیدند. البته خوشبختانه کمتر از 24 ساعت دو تن از عاملان شهادت دستگیر شدند. بعد از این ماجرا معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با انتشار پیامی از دستگاه قضایی درخواست کرد که هرچه سریعتر با عاملان شهادت محیط بانان زنجانی برخورد کند.

در این راستا اسماعیل قلی زاده، فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان گفت: ماجرا از زمانی شروع شد که محیط بانان به چند شکارچی مشکوک شده و در حین تعقیب گریز به آن ها دستور ایست صادر نموده اند. البته این شکارچیان با کشاندن محیط بانان به راه فرعی آنان را غافلگیر نموده و با آنان درگیر شدند.

وی اضافه کرد: محیط بانان در وهله نخست اصلا انتظار شلیک از سوی شکارچیان را نداشتند و می گردد گفت که محیط بانان غافلگیر شدند. متاسفانه محیط بانان توسط سلاح جنگی(کلاشنکیف) شهید شدند و اجساد این شهدا برای آنالیز بیشتر تحویل پزشک قانونی شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان ادامه داد: در همان ساعات اولیه یکی از شکارچیان توسط نیروهای محیط زیست دستگیر شد و دیگری هم ظهر امروز توسط ماموران پلیس آگاهی دستگیر شد. احتمال داده می گردد شکارچیان سه نفر باشند و همچنان تحقیقات برای پیدا کردن نفر سوم ادامه دارد.

کشف گوشت آهو

وی تشریح کرد: یکی از قاتلان که دستگیر شده است سابقه دار بوده و قبلا به خاطر شکار غیرمجاز دستگیر شده بود. همچنین در بازپرسی از منازل این قاتلان مقدار قابل توجهی گوشت آهو نیز کشف شده و معین است که قبلا نیز به دور از چشم محیط بانان این شکارچیان از این منطقه آهو شکار نموده اند.

قلی زاده در انتها گفت: منطقه حفاظت شده فیله خاصه دارای آهوان زیادی است و همین امر سبب شده شکارچیان همیشه به دنبال شکار این حیوانات در این منطقه باشند. پس بنابراین نتیجه می گیریم هدف قاتلان در روز گذشته شکار آهو بودهکه توسط محیط بانان شهید شناسایی شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: forushebartar.ir شناسه مطلب: 1347

به "آخرین جزئیات قتل 2 محیط بان زنجانی، یکی از قاتلان سابقه دار بوده است خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین جزئیات قتل 2 محیط بان زنجانی، یکی از قاتلان سابقه دار بوده است خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید